Anahtar Kelimeler: gelince kendilerini dışarı attılar

Saat gelince kendilerini dışarı attılar

Haftalardır evden dışarı çıkamıyorlardı. Getirilen esneklikle beraber 4 saatliğine de olsa dışarı çıkma fırsatı buldular. O fırsatı bulunca da sohbet etmeyi ihmal etmediler.

Corona virüsü tedbirleri kapsamında, 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşlara haftalar öncesinde sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz günlerde açıklama yaparak, 10 Mayıs Pazar günü saat 11.00 ile 15.00 arasında 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların yürüme mesafesinde sokağa çıkabileceklerini duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu müjdeyi verdikten sonra 65 yaş üstü vatandaşlar bu günü iple çektiler.

Kozan'da sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü vatandaşlar bu uygulama saati geldikten sonra kendilerini dışarı attı. Günlerdir evden dışarı çıkmayan vatandaşlar adeta özgürlüğün tadını çıkardılar. Evlerinin çevrelerinde gezen vatandaşlar uzun süredir göremedikleri arkadaşlarıyla da sohbet etmeyi ihmal etmediler. Sokağa çıkma kısıtlaması esnekliği ile birlikte sokağa çıkarak hava alabildiklerini söyleyen vatandaşlar;

“Kahrolası hastalık nedeniyle uzun süredir evlerimizde mahkumduk. Dışarı çıkamıyorduk. Şükürler olsun, yapılan esneklik ile birlikte haftada 4 saatte olsa dışarı çıkabileceğiz. Temiz hava almak, dışarıda yürümek gerçekten bizler için çok iyi oluyor. Dışarı çıkarak yürüyüşümüzü yaptık, hem de uzun süredir göremediğiniz arkadaşlarımızı komşularımızı gördük. Bu da bize büyük mutluluk verdi. Bizler hastalık geçene kadar evde kalmaya razıyız. Bütün vatandaşların corona virüsü tedbirlerine uymasını bekliyoruz. Inşallah tez zamanda bu hastalığı def ederiz” dediler.