Anahtar Kelimeler: mezarı başında anıldı

Saim Bey mezarı başında anıldı

Osmaniye'de Mamure Tren İstasyonu’nun işgali sırasında Fransızlar'ın attığı bomba sonucu şehit olan 24 yaşındaki Saim Bey mezarı başında Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz'ın katılımı ile anıldı.

Henüz 24 yaşındayken Kozan, Feke, Saimbeyli ve çevre ilçelerin düşman işgalinden kurtuluşunda önemli rol oynayan Kaymakam Saim Bey Fransızların Mamure Tren İstasyonu’na yaptığı bombalı saldırıda 18 Kasım 1920'de şehit düşmüştü. Saim Bey’in Mamure Tren İstasyonu’nda silah arkadaşları ile birlikte şehit olması sebebiyle Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz Kozan Şehitliği’ndeki Saim Bey'in mezarı başında dua okudu.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerce yapılan saldırı sonucu şehit düşen Osmaniyeli Piyade Uzman Çavuş Abdurrahman Topuksuz’un cenaze töreni nedeni ile ertelenen program için Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz beraberinde Osmaniye Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne ile birlikte Kozan'a geldi. Kaymakam Şafak Gürçam ve protokol mensuplarının da katıldığı anma programı, Hoşkadem Camii İmam Hatibi Abdurrahman Yılmaz'ın okuduğu Kur'an-ı Kerim ve yaptığı dua ile son buldu.

Saim Bey'i anma programında konuşan Vali Yılmaz; "Osmaniye ilimizde Mamure Tren İstasyonu’nu Fransız işgalinden kurtarmak için arkadaşlarıyla beraber orayı kurtarmaya gelen Kaymakam Saim Bey şehit olmuş. Biz, bugün Mamure Tren İstasyonu’nda şehit olan Kaymakam Saim Bey'i kabri başında andık. Ruhu şad, mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

Vali Yılmaz üniversitede dönem arkadaşı olan Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam’ı da makamında ziyaret etti.