Anahtar Kelimeler: Saniyeler içinde tükendi

Saniyeler içinde tükendi

Kozan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Giyim ve Nakış kursiyerlerinin hazırladığı bez torbalar Kaymakam Şafak Gürçam tarafından vatandaşlara dağıtıldı.

Kozan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Giyim ve Nakış kursiyerlerinin hazırladığı bez torbalar Kaymakam Şafak Gürçam tarafından vatandaşlara dağıtıldı.

2019 yılının girmesiyle birlikte naylon poşet devri kapandı. Alışveriş merkezlerinde daha temiz bir çevre için naylon poşetler 25 kuruş karşılığında vatandaşlara veriliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı´nın yaptığı açıklamaya göre, uygulamanın başladığı günden bu yana Türkiye genelinde naylon poşet kullanımının %60 oranında azaldığı belirtiliyor.

Kozan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü´nün ?sıfır atık? projesi kapsamında, Giyim ve Nakış kursiyerleri tarafından 100 adet bez torba üretimi yapıldı. Kozan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bez torbaların dağıtılacağını sosyal medya üzerinden duyurdu. Muhsin Yazıcıoğlu Parkı´na gelen vatandaşlar bez torbalardan alabilmek için birbirleriyle yarıştılar.

Bez torba dağıtımına Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez ve Kozan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bünyamin Akbulut  katıldı. Kaymakamı Şafak Gürçam, dağıtım öncesinde kısa bir konuşma yaparak naylon poşetlerin doğada uzun yıllar boyunca kalabildiğini ve bunun da doğaya büyük zarar verdiğini ifade etti. Buna karşılık bez torbaların doğada kalsa dahi çürüyerek toprağa karışabileceğini ifade etti.

Kozan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü´nün hazırladığı proje kapsamında, bez torbaların vatandaşlara dağıtıldığını, emeği geçen başta Kozan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bünyamin Akbulut ve tüm kursiyerlere teşekkür ettiğini ifade etti.

Bez torba almak isteyenler stand üzerindeki torbaları saniyeler içerisinde aldılar. Alamayan vatandaşlar ise üzüldüklerini ifade ettiler.

Kozan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bünyamin Akbulut, imkanlar dahilinde kursiyerlerin anca bu kadar bez torba üretebildiklerini, imkan sağlanması halinde bu sayının artırılabileceğini söyledi.