Şehidimizin cenanesi yarın defnedilecek

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Davuş Tepe Üs Bölgesinde Jandarma karakoluna yıldırım düşmesi sonucu Kozanlı Uzman Çavuş Bünyamin Çabuk ve Bartınlı Uzman Çavuş Furkan Yılmaz şehit oldu. Kozanlı şehidimizin cenazesinin yarın cuma namazına müteakip düzenlenece

 

 

Hakkari Çukurca ilçesindeki Davuş Tepe üs bölgesinde bulunan Jandarma Karakolu mevzisine yıldırım düştü. Yıldırım düşen yere doğru hareket eden askerlerin üzerine 2. defa bir yıldırım daha düştü. O esnada Kozanlı Bünyamin Çabuk ve Bartınlı Furkan Yılmaz şehit oldu. 13 asker de yaralandı.

Acı haber Ağlıboğaz Mahallesi'nde yaşayan Çabuk ailesine tez ulaştı. Ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlayan baba Ünlen Çabuk haberi aldığında gözyaşlarına boğularak ayakta duramadı. Kaymakam Şafak Gürçam ve beraberindeki protokol mensuplarının desteği ile eve gelen babanın ve ailesinin acı feryadı yüreklerde büyük bir acı bıraktı.

Ağlıboğaz Mahallesi Ağlıboğaz İlköğretim Okulu civarında bulunan şehidimizin baba ocağına büyük Türk bayrakları asıldı.

2018 yılında uzman çavuş olan şehidimiz evin tek erkek evladı idi. Asker olmadan önce eczacılık işi ile uğraşan ŞEHİT Bünyamin Çabuk için cuma namazına müteakip cenaze töreninin düzenleneceği bildirildi. Cenazenin baba ocağına getirilerek helallik alınması, ardından Kozan Mezarlığı’na getirilerek düzenlenecek cenaze töreninin ardından Şehitlik'te toprağa verilmesi bekleniyor.