Şehit polis aileleri gözyaşlarını tutamadı

Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü Kozan Asri mezarlığında bulunan Polis şehitliğinde Kuran-ı Kerim okuttu, dualar edildi. Şehit aileleri göz yaşlarını tutamadı.

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, Kozan İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Büyükatak, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Nuh Anacık Kozan şehitliğinde şehit aileleri bir araya geldi. Kuran-ı Kerim okunan şehitlikte şehit aileleri gözyaşlarını tutamadı. Şehit ailelerinin duygusal anlarında polis memurları yanlarında yer aldı.

Hoşkadem Cami İmamı Abdurrahman Yılmaz şehitlikte yaptığı duada “ Ya gazi ol ya şehit ol ninnileri ile büyütülmüş. Vatan millet kendisinden can ve kan isteyince candan daha aziz bildiği vatan için canını feda etmiş şehitlerimizi okuduğumuz Kur’an dan haberdar eyle yarabbi. Vatanına, devletine kendi hayatlarını feda eden polislerimiz en büyük bedeli ödediler. 15 Temmuz kahramanlarımızın ve tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun” diyerek şehit kabirlerine protokol üyeleri ile birlikte karanfil bıraktılar.

Tören, duaların ardından son bulurken şehit aileleri göz yaşlarını tutamadı.