Anahtar Kelimeler: Sessiz kalmadı

Sessiz kalmadı

AK Parti Kozan İlçe Başkanı Yusuf Bilgili Kozan’ımıza hizmet yapılmamasının nedeni cumhur ittifakı belediye meclis üyelerimiz değil, sayın belediye başkanıdır”

 AK Parti Kozan İlçe Başkanı Yusuf Bilgili Kozan Belediyesinin Cumhur İttifakının Kozan’a hizmet edilmesine engel olunduğu iddiasına sert cevap verdi. Başkan Bilgili “Belediye Başkanı iş makinesi ve çöp konteynırı almaları için 2 milyon 923 bin TL borçlanma yetkisi istemiştir, 300 işçiyi çıkarmanın belediye bütçesine maliyeti yaklaşık 9 Milyon TL’dir. Bu tablo karşısında Kozan’ımıza hizmet yapma niyetleri olup olmadığının takdirini Kozan halkımızın takdirine bırakıyoruz” dedi.

AK Parti olarak biz Kozan’ımıza yapılacak olan hizmetlere yatırımlara engel olmak değil her zaman destek olmaktayız diyen Başkan Bilgili yaptığı yazılı açıklamada “Kozan’a hizmet yapılmamasının sorumlusu asla Cumhur İttifakı meclis üyeleri değil, belediye başkanıdır. Kozan’ımızın menfaatine olan tüm kararlara “evet” dedik bundan sonrada evet demeye hazırız.  Kozan Belediye başkanlık makamı Cumhur ittifakı belediye meclis üyelerini zan altında bırakarak hizmete engel oluyorlar diye şikâyet etme makamı değil, hizmet etme makamıdır. Kozanlı vatandaşlarımız Belediye Başkanından hizmet bekliyor. Belediye başkanının algı taşeronları, halkı aldatmakla harcadıkları enerjiyi Kozan’ımıza hizmet etmek için harcasınlar.  İlçemizdeki tüm mahalle ve muhtarlıkların şikâyetleri bellidir belediye Başkanı hangi mahalle ve sokağa hangi hizmeti getirdiğini açıklasın. Belediye Başkanı, meclis toplantısın da Kozan’ımızla ilgili yapacağı projeleri ve hizmetleri anlatmak yerine belediye meclis üyelerimizle polemiğe giriyor. Sayın Abdullah Avcı bizim büyükşehir belediye meclis üyemizdir ve belediye meclis grup sözcümüzdür. Kendisine güvenimiz tamdır. Abdullah Bey’in AK Partililiğini sorgulamak, AK Parti’den aday adayı olup da partimiz, Cumhur ittifakı yönünde karar aldıktan sonra Saadet Partisi’nden aday olan Sayın Belediye Başkanının haddine değildir. Sayın Belediye Başkanı 15 aylık süre içerisinde Kozan’ımıza hizmet yapmamıştır. Kendisinden Kozan’ımıza hak ettiği hizmeti yapmasını bekliyoruz. Yapacağı tüm hizmetler ve projelerde AK Parti olarak destek vermeye hazırız” dedi.