Silah kaçakçılığı ve nitelikli dolandırıcılık operasyonuna 4 tutuklama

Adana, Kozan ve İmamoğlu ilçelerinde Jandarma tarafından düzenlenen eş zamanlı operasyonda, silah kaçakçılığı ve nitelikli dolandırıcılık yaptığı iddia edilen 6 şüpheli geniş güvenlik önlemleri ile Kozan adliyesine çıkarıldı.

Kozan Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, Adana İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler silah kaçakçılığı ve nitelikli dolandırıcılık suçlarına yönelik çalışma gerçekleştirdi. Yapılan soruşturmada; Adana il merkezi, İmamoğlu ve Kozan ilçelerinde silah kaçakçılığı ile kendilerini kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan polis, icra müdürü ve icra memuru olarak tanıtarak, vatandaşların üzerlerine kayıtlı taşınır ve taşınmaz mal varlıkları üzerindeki haczi kaldırma yalanı ile para alarak dolandırdıkları iddia edilen şüphelilere yönelik  eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonda gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 6 şüpheliden M.U. ve A. Z. adli kontrolle  serbest bırakılırken D. N., F.G. , T. K. ve S. S.  isimli 4 kişi  tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yapılan operasyonda 2 adet ruhsatsız tabanca, 9 adet ruhsatsız av tüfeği, 3 adet şarjör, 231 adet tabanca mermisi, 69 adet av tüfeği fişeği, 1 adet oluklu bıçak, 7 adet cep telefonu ve 5 adet fünye ele geçirilmişti Jandarma ekipleri şüphelilerle birlikte silahları delil torbaları ile adliyeye getirdi. şüphelilerin yakınlarından bir şüphelinin annesi “seni ben böylemi görecektim” diyerek adliye önünde sinir krizi geçirdi.