Anahtar Kelimeler: SÖĞÜT’ GENEL BAŞKAN KINAMA

SÖĞÜT’TEN GENEL BAŞKAN USLU’YA KINAMA

Bem-Bir-Sen Kozan İlçe Temsilcisi Gökhan Söğüt Sendika Genel Başkanları Levent Uslu’ya sendika üyeleri olarak ulaşamadıklarını ve sorunlarını dile getiremedikleri için basın açıklaması ile genel başkanlarını protesto ettiler.

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Bem-Bir-Sen Kozan Temsilcisi Gökhan Söğüt Millet Bahçesi Kültür Salonu önünde sendika üyeleri ile bir araya genelerek genel başkanları Levent Uslu’yu sendika üyelerini muhatap almadığı gerekçesi ile kınadı.

22 Nisanda yenilenecek olan sözleşme için genel başkana ulaşmaya çalıştıklarını ama Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu’ya hiçbir şekilde ulaşamadıkları için basın açıklaması yapan Kozan İlçe Temsilcisi Gökhan Söğüt “ Sendikamızın sendikacılık anlayışı üyelerimizin bir değer olduğunu ve üyelerimizin bütün sorunlarıyla ilgilenmenin birinci görevimizdir. Yani kısaca sendikamızın merkezinde bizim insanımız vardı. Üyelerimizin her biri bizim için değerli bireylerdi. Sendika açısından üyelerimizin makamının mevkiinin bir önemi yoktu. Sendikamız bürokrasiyi azaltmak ve üyelerimizin hakların birinci elden takip etmeyi şiyar edinmişti. Geçen 20 yıl sonunda sendikanın ne yazık ki bürokrasi sarmalında kaybolduğunu üzülerek üyelerine sadece birer sayıdan ibaretmiş gibi davrandığını gördüm” dedi.

Bütün çabalarımıza rağmen mevcut Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu'ya ulaşma çabalarımız sonuçsuz kaldı diyen Söğüt “ Sorunlarımızı dinlemek ve anlamak bile istemeyen bizimle iletişime geçme nezaketini göstermeyen Levent Uslu'yu kınıyorum. Maalesef üzülerek ve hayretler içerisinde bir Bem-Bir-Sen genel başkanına değil, bir üyesine bile yakışmayacak bu davranışı hayretler içerisinde üye arkadaşlarımız ile birlikte izliyoruz. Adana Milletvekillerimize bireysel olarak ulaşmama rağmen sendikamın genel başkanına ulaşamamak beni ve üye arkadaşlarımı ziyadesiyle üzmüştür. Benim sendikamın genel başkanı Levent Uslu ulaşılmaz büyük adam rollerini bir an önce terk etmeli ve üyelerinin isteklerini dikkate almalı. Sendikacılıkta bunu gerektirmektedir” diyerek basın açıklamasını sonlandırdı.