Anahtar Kelimeler: verilince çöplük ortaya çıktı

Su verilince çöplük ortaya çıktı

Kurban Bayramı dolayısı ile Kozan Barajı'ndan sulama amaçlı verilen su kesilmişti. Su yeniden verilince insan eliyle yapılan çöplük ortaya çıktı.

Kozan Sulama Birliği sosyal medyasından yayınladığı görüntülerde, kanallara atılan çöplerin gün yüzüne çıktığını gösterdi. Kurban Bayramı dolayısıyla Kozan Barajı’ndaki su kesilmişti. Kurban Bayramı bittikten sonra Kozan Barajı'ndan çiftçilerin kullanması için yeniden su verilmeye başlandı. Vatandaşlar tarafından kanallara atılan bütün çöpler su ile birlikte gün yüzüne çıktı. Ortaya çıkan manzara ürkütücü oldu.

Bu kadar çöpün kim ya da kimler tarafından bu kanallara atıldığı bilinmiyor. Insanın aklına; “Herkes kendi yaşadığı yeri bu şekilde pisletirmi? sorusu geliyor. Vatandaş olarak her ağzımızı açtığımızda, çevreyi temiz tutmamız gerektiğini söylüyoruz. Su ile birlikte gün yüzüne çıkan çöplük deryası insanların ne denli duyarsız olduğunu ortaya koyuyor. Bu çöpler insan sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Sulama kanallarındaki sularla tarlalar bahçeler sulanıyor.

Çukurova'nın verimli topraklarına giden suların bu denli kirletilmesi hiçbir Kozanlı vatandaşa yakışmıyor. Çevre ve temizlik konusunda daha dikkatli olmamız gerektiği bu görüntülerle bir kez daha gün yüzüne çıkmış oldu.