Suriyeli Genç Kız Boğazı Kesilerek Öldürüldü

Kozan´da Suriyeli bir kişi, amcasının oğlu ile evlendirmek istediği kız kardeşini evlenmeyi kabul etmeyince boğazından keserek öldürdü.

Kozan´da Suriyeli bir kişi, amcasının oğlu ile evlendirmek istediği kız kardeşini evlenmeyi kabul etmeyince boğazından keserek öldürdü.

Olay sabah saat 9.30 sularında Çanaklı Mahallesi Eryiğit sokakta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Suriye´nin İdlip kentinden Suriye´deki savaştan kaçarak Türkiye´ye gelen ve Kozan´da Çanaklı Mahallesi´nde yaşamlarını sürdüren Dahir ailesinin 16 yaşındaki kızları Bağdat El Dahir amcasının oğlu ile evlendirilmek istendi. İddialara göre; 16 yaşındaki genç kız ailesinin bu isteğini kabul etmedi evden kaçtı. Abi Besil Dahir kız kardeşini amcasının oğlu ile evlenmesi yönünde ısrarcı oldu. Bugün sabah saatlerinde kız kardeş ile Abi arasında tartışma çıktı. 25 yaşındaki Besil Dahir kız kardeşini evin banyosunda boğazını keserek öldürdü.

Polis merkezine Çanaklı Mahallesi Eryiğit Sokak üzerinde bir şahsın ex olduğu yönünde bilgi geldi. Polis ekipleri ihbar edilen eve geldiklerinde evin banyosunda genç kızı Boğazı kesilmiş olarak buldular. Cinayete kurban giden şahsın Annesi kızını oğlu Besil Dahir´in öldürdüğünü söyledi. Polis ekipleri cinayeti işlediği iddia edilen şahsı gözaltına alarak Emniyet Müdürlüğü´ne götürdü. Zanlı ilk ifadesinde cinayeti işlediğini sebebinin ise kız kardeşinin amcasının oğlu ile evlenmek istememesi ve evden kaçtığı için olduğunu belirtti.

Polis ekipleri cinayetin işlendiği evin çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Suriyeli Dahir Ailesi yaşanan olaydan dolayı sinir krizleri geçirerek gözyaşlarına boğuldular.

Polisin yaşanan cinayetle ilgili olarak geniş çaplı soruşturması sürüyor.