Anahtar Kelimeler: Tarlada çifte kadın cinayeti

Tarlada çifte kadın cinayeti

Kozan’a bağlı Eskikabasakal Mahallesi'nde biri Suriye uyruklu iki kadın tarlada tüfekle vurularak öldürülmüş halde bulundu.

Olay gece saat 12 sularında Kozan'a bağlı Eskikabasakal Mahallesi Müftü Mustafa Sokak üzerinde meydana geldi. İddialara göre boş tarla kenarında birisi otomobilde diğeri otomobilin yaklaşık 50-60 metre uzaklığında öldürülmüş halde 2 kadın bulundu.

Şoför koltuğunda öldürülmüş

Olay gerçekleştikten bir süre sonra yoldan geçen vatandaşlar bir otomobilin çalışır halde olduğunu ve içerisinde bir kadının hareketsiz şekilde durduğunu gördüler. Hemen sağlık ve jandarma ekiplerine haber verdiler olay yerine çok sayıda jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri yaptıkları ilk kontrolde şoför koltuğunda tüfekle vurulmuş halde 27 yaşındaki Tuğçe Duman'ın öldüğünü belirlediler. Tuğçe Duman'ın şoför koltuğunda olduğu ve arabanın da çalışır vaziyette olduğu öğrenildi. Ayrıca otomobilin çok sayıda isabet aldığı öğrenildi.

Diğer ceset 50- 60 metre uzaklıkta bulundu

Olay yerinde geniş çaplı inceleme başlatan Jandarma ekipleri otomobil içerisinde tüfekle vurularak öldürülen Tuğçe Duman'ın arkadaşı olduğu öğrenilen bir ceset daha buldu. Kadının tüfekle vurularak öldürüldüğü ve Suriye uyruklu 24 yaşındaki Melek El Şemo olduğu tespit edildi.

Jandarma geniş çaplı soruşturma başlattı

İki kadını kimin ya da kimlerin öldürdüğü ile ilgili olarak Kozan İlçe Jandarma Komutanlığı geniş çaplı soruşturma başlattı. Olay yerine Kozan Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Fırat gelerek inceleme yaptı. Biri Suriye uyruklu iki kadının kimler tarafından öldürüldüğü şimdilik bilinmezken jandarmanın 2 cinayet ile ilgili olarak titiz çalışmasının sürdüğü öğrenildi.

Cesetler Adli Tıp'a gönderildi

Jandarma ekipleri olay yerinde gerekli incelemeleri yaptıktan sonra 2 kadının cenazesi önce Kozan Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Burada Cumhuriyet Savcısı gerekli incelemeleri yaptıktan sonra cenazeler otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.