'Telefonunuz kadar sağlığınız da önemli'

İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Büyükatak maske takmayan ancak telefonuna kılıf takan vatandaşı "telefonuna verdiğin değeri kendine ve çevrendekilere de vermek için maske tak” diyerek uyardı.

Huzur ve güven Uygulama noktasında denetim gerçekleştiren İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Büyükatak maske takmayan ancak telefonuna kılıf takan vatandaşı "telefonuna verdiğin değeri kendine ve çevrendekilere de vermek için maske tak” diyerek uyardı.

Halkın huzur ve güvenliği için gerçekleştirilen Huzur Güven uygulaması noktalarını denetleyen İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Büyükatak denetimler esnasında maske takmayan vatandaşları maske takmaları yönünde uyarılarda bulundu. Bir aracı durduran ekipler araç kontrolü yaptıkları esnada İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Büyükatak maske takmayan vatandaşı gördü. Ferdi Büyükatak “telefonunuza kılıf takıyor musunuz? Telefonunuzu seviyor musunuz?” Dedi. Yolcu “Evet telefonuma kılıf takıyorum telefonumu da seviyorum” cevabını verince İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Büyükatak “telefonunuza verdiğiniz değeri kendinize ve çevrenizdeki insanlara da vermek için maske takın” dedi. İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Büyükatak’ ın uyarısının ardından bundan sonra maskeye takacağını söyleyen yolcu yapılan uygulamalardan dolayı kendilerini huzurlu ve güvende hissettiklerini söyledi. Gerçekleştirilen Huzur Güven uygulaması şehrin muhtelif noktalarında gerçekleştirildi. Arap Camii Kavşağı olarak bilinen yerde uygulama gerçekleştiren polislere bir kadın çay getirerek teşekkür etti. İsmini vermek istemeyen kadın; "polislerimiz her daim bizlerin huzur ve güvenliği için çalışıyor. Burada uygulama gerçekleştirildikçe elimden geldiği kadar yardımda bulunmak istiyorum. Hazırladığım çayı polis memurlarımıza dağıtıyorum. Vatanımız, milletimiz ve bizler onlara emanetiz. Bizim yapabildiğimiz sadece onlara moral vermek ve yardımcı olabilmektir” dedi.