Tufanbeyli Belediyesi´nden Evde Bakım Hizmeti

Tufanbeyli Belediyesi tarafından kimsesi olmayan, yaşlı ve hastalara yönelik evde bakım hizmetleri veriliyor.

Tufanbeyli Belediyesi tarafından kimsesi olmayan, yaşlı ve hastalara yönelik evde bakım hizmetleri veriliyor.

Tufanbeyli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler kapsamında yürütülen evde bakım hizmetlerine yönelik uygulamalar, mahalle mahalle sürdürülüyor. Tufanbeyli Belediyesi´nin hastalara, yaşlılara, engelli vatandaşlara ve kimsesi olmayan bakıma muhtaç insanlara yönelik gerçekleştirdiği evde bakım hizmeti kapsamında, ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine gidilerek sağlık kontrolleri, genel temizlik ve kişisel hizmetleri gerçekleştiriliyor.

Tufanbeyli Belediyesi´nin daha önceden tespit ettiği vatandaşlara yönelik yürütülen bu çalışma neticesinde evde bakıma muhtaç olan vatandaşlara yalnız olmadıkları, devletin ve kamunun her daim yanlarında olduğu vurgusu yapılıyor.

Özellikle kimsesi olmayan ve bakıma muhtaç olan vatandaşlara yapılan bu hizmetten dolayı Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü ve bu hizmette emeği geçenlere vatandaşlar teşekkür ettiler.

?Belediyenin sadece yol, su veya diğer çevre problemleri ile değil, sosyal belediyecilik anlamında da bu tür faaliyetlerde bulunması yerinde bir hizmettir? diyen vatandaşlar; ?yaşlılarımıza ve engelli vatandaşlarımıza sadece belediye veya kamunun değil, bütün vatandaşların sahip çıkması gerekiyor? dediler.