Tufanbeyli Belediyesi’nde sular durulmuyor

Son zamanlarda sıkça gündeme gelen Tufanbeyli Belediyesi, bu kez de, bazı belediye personellerinin bir odada bekletildiği ve çay verilmediği iddiası ile yeniden gündeme geldi.

2014 yılında AK Parti'den belediye başkanı seçilen Remzi Ergü, 2019 yerel seçimlerinde yeniden belediye başkanı seçildi. Belediye Başkanı seçildikten sonra sıkça gündeme gelen Tufanbeyli Belediyesinde yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Belediye Başkanı Remzi Ergü'nün seçimlerde kendisine destek vermeyen personelleri, belediye binası içerisinde boş bir odada beklettiği, personellere çay dahi verilmediği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine göre; AK Partili Belediye Başkanı Avukat Remzi Ergü, 7 belediye personelini seçimde kendisini desteklemediği gerekçesiyle boş odaya sürdü. Bütün gün boş bir odada bekletilen personelin belediyenin çaycısı tarafından denetlendiği, çalışmadan oturan belediye emekçilerinin vebalı gibi görüldüğü, giriş çıkış saatlerini not alan çaycının personellere çay dahi vermediği belirtildi.

Yolsuzluk ve İhaleye fesat karıştırma iddiasıyla gündeme gelmişti

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Adana milletvekili Ayhan Barut, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Tufanbeyli Belediyesi'nde yaşanan yolsuzluk iddialarını meclis gündemine taşımıştı. Barut, ihalelerde usulsüzlük olduğunu, belediye başkanının kendi yakın çevresine ihaleler verdiğini dile getirmiş, konunun savcılık aşamasında olduğunu belirtmişti. Bu iddiaların ardından personellerin boş odada bekletilmesi ve çay dahi verilmemesi olayıda Tufanbeyli Belediyesi tarafından yalanlandı. İftira ve AK Partili belediyeyi yıpratma olarak yapılan bir yalan haber olduğu söylendi.

 

Belediye Başkanı Remzi Ergü’den açıklama geldi

Çıkan haberlerin ardından açıklama yapan Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü; “Haber Tamamen yalan, iftira ve mizansel bir haber olup şansımızı, belediyemizi ve partimizi yıpratmaya yönelik, olumsuz algı oluşturma amaçlı bir haberdir” dedi. Remzi Ergü, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra hiç kimseyi işten çıkarmadıklarını, ekmeğinden etmediklerini, hiçbir çalışanın siyasi tercihlerine müdahale edilmediğini, 6 yıldan bu yana çalışanlarının maaş ve ücretleri ile birlikte diğer maddi haklarının bütçeleri imkanı dahilinde en düzenli ödeyen belediyeler arasında olduklarını ifade etti.

Remzi Ergü; “Ne zaman çekildiği belli olmayan fotoğrafta 6 kişi görülmektedir. Bu arkadaşlarımızın her biri ayrı birimlerde ve ayrı ayrı görevlerde çalışmaktadır. Belediyemiz memuru A.A'ya dayandırılan iddialar yalandır. Kaldı ki, ne A.A., ne de başka personel böyle bir açıklama yapmadıklarını beyan etmişlerdir. Bu çalışanlara çay dahi verilmiyor, ya da çaycı tarafından denetleniyor yönündeki haber ve iddialar tamamen yalandır. Avukatlarımız aracılığı ile bu tür yalan haberleri yapanlar ve yayınlayanlar hakkında yargı önünde yasal mücadelemizi vereceğiz.”