Tüm Kozanlıları binaya sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Tüm Kozanlıları binaya sahip çıkmaya çağırıyoruz.

 

Kozan Devlet Hastanesi yeni binaya taşındıktan sonra atıl durumda kalan ve farklı amaçlarla da değerlendirilmeyen önceki binası yıkım firmasına verilmiş ve yıkımına başlanmıştı. Yıkıma vatandaşlar büyük tepki göstermişler ve yıkımın derhal durdurulmasını çeşitli platformlarda dile getirerek yetkililerden talep etmişlerdi.

Yıkıma tepki gösteren vatandaşlar adına Derya Deniz tarafından başlatılan ve Sağlık Bakanlığı, Adana Valiliği, Adana İl Sağlık Müdürlüğü'nün muhattap alındığı imza kampanyasında şunlar dile getirildi:

 

"Adana ili Kozan ilçesinde temelleri hayırsever bir işadamı tarafından 1998 yılında atılıp 2001 yılından sonra hizmete giren 7 katlı devlet hastanesi binası hiçbir gerekçe olmadan yıkılıyor.

 

Birkaç yıl önce hastanenin yeni yapılan binaya taşınması nedeniyle boş kalan bina farklı amaçlarla da değerlendirilmedi. Zamanında çok sağlam bir zemine gereğinden fazla demir kullanılarak yapılan binanın sapasağlam iken yıkılmak istenmesine anlam veremiyoruz.. Her türlü platformda binanın neden yıkıldığına yönelik sorular cevapsız kalıyor. Israrlı sorgulamalarımıza rağmen yetkililerden konu ile alakalı en küçük bir açıklama yapılmadı. 

 

 

Yıkılma gerekçesinin açıklanmaması kafamızdaki soru işaretlerini daha da büyütüyor. Vatandaşlar olarak bina yıkımının birilerine rant sağlamak amacıyla yapıldığı düşüncesindeyiz ve başlanan yıkımın biran önce sonlandırılmasını talep ediyoruz. 

 

 

Sebepsiz yere yıkım firmasına 400 bin tl ye ihale edilerek yıkımına başlanan bina milli servettir. 

Maliyetlerin aşırı şekilde yükseldiği bu günlerde elimizde olan değerlere sahip olup farklı amaçlarla kullanmamız gerekirken hangi aç gözlünün rant sevdası uğruna bu binanın kurban edildiğini öğrenmek istiyoruz. Bu binanın sebepsiz yere yıkılarak bir veya birden fazla kişinin çıkarı uğruna bu yıkımı yapmak ayıptır günahtır. Buna sessiz kalan siyasiler, bürokratlar, özellikle Akparti Kozan milletvekili Tamer Dağlı bu yıkımın önüne geçmelidir. Buranın yıkılması gerekiyorsa şayet bu gerekçe halkın vicdanını rahatlatacak şekilde açıklanmalıdır. 400 bin tl ye yıkım firmasına ihale edilen bina yıkılmak yerine farklı amaçlarla kullanım için satılacak olsa 30 milyon tl den aşağı satılmaz. 400 bin nere 30 milyon nere? Binadan çıkacak olan demir alüminyum gibi atık metaller sadece 3 milyon eder. Yazıktır günahtır.

 

Yıkım işlemi biran önce durdurulmalıdır."

 

BU BİNAYI KİMLER YIKIYOR NEDEN YIKIYOR. 

 

Kampanyayı başlatanlar adına Derya Deniz tüm vatandaşları destek olmaya çağırarak "her türlü platformda bu yıkıma tepki göstermek, ne amaçla ve kimlerin bu kararı aldıklarını sorgulamamız, bunları öğrenmemiz hepimizi h

İmza kampanyasının bağlantısı :

 

https://chng.it/SwdfbJNgNn