TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA ADANA’YI KOZANIN KIZLARI TEMSİL EDECEK

28 Şubat – 1 Mart 2015 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek olan Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonasında Adana’yı, Kozan Belediyespor Güreş Takımının sporcuları temsil edecek.

Sporcular Şifa Yılmaz ve Tuğba Yılmaz, 3-18 Haziran`da Azerbaycan`ın başkenti Bakü`de yapılacak 1. Avrupa Oyunları`nda Türkiye`yi temsil edebilmek için İzmir’de düzenlenecek olan milli takım seçmelerinde ter akıtacaklar.

 

Yıllardır Kozan Belediyespor Güreş Takımında antrenör Ahmet Yılmaz’ın gözetiminde çalışmalara devam eden sporcular, sıkı bir antrenman döneminden sonra katılacakları şampiyonada Adana’yı ve Kozan’ı gururla temsil edeceklerini ve Kozan’a iyi bir dereceyle dönmeyi hedeflediklerini dile getirdiler. Sporcular, kendilerine maddi - manevi her zaman destek olan Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’e teşekkür etmeyi de unutmadılar.

 

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, turnuvaya katılacak sporculara başarılar dilerken “Kısa bir süre önce bir araya gelme şansı bulduğumuz kızlarımızın turnuvada Adana’yı inanç ve azimle temsil edeceklerine inanıyorum. Şimdiye kadar elimizden gelen bütün desteği vermeye çalıştık, bundan sonrada sporcularımızın yanında olacağız. Bu vesileyle kızlarımızı yetiştiren hocamız Ahmet Yılmaz’ı da tebrik etmek istiyorum.” dedi.