Utanın!!! “Milli Servet” viraneye dönmüş

Sorumluları göreve davet ediyoruz. Bu alan gerek kamu gerekse özel sektör tarafından değerlendirilmelidir.

Kozan Barajı yanında bulunan Devlet Su İşlerine (DSİ) ait lojmanın viraneye dönmüş hali görenlerin yüreğini sızlattı. Terkedilmiş lojman sarhoşların, uyuşturucu kullananların ve fuhuş yapanların mekanı olmuş durumda.

Devlet Su İşleri tarafından Kozan Barajı kenarına yaptırılan lojman viraneye dönmüş halde. Lojman boşaltıldıktan sonra güvenlik önlemleri yetersiz kaldı. Milli servet olan bu binanın bu hale getirilmesi yürekleri sızlatıyor. Bina boşaltılmış olsa dahi, çevresinde alınmayan güvenlik önlemleri sebebiyle sarhoşların, uyuşturucu kullananların ve fuhuş yapanların mekanı haline gelmesi ayrı bir utanç göstergesidir.

Hangi sebep ile bu bina bu hale geldi? Bu bina boşaltılırken çevresinde neden güvenlik önlemleri alınmadı? Güvenlik önlemi var ise neden burası illegal iş yapanların mekanı haline geldi? Milletin cebinden yaptırılan bu binanın bu şekilde sahipsiz bırakılması bütün insanlara yapılmış bir hakarettir. Bu utanca yetkililerin vereceği cevap kadar izleyecekleri yol da merak konusu. Milletin parası bu şekilde harçur edilemez. Bu lojmana sahip çıkılması gerekiyor.. Aksi takdirde burası daha da vahim görüntülere sahne olacak.

Çevresindeki ağaçlar kesilmiş

Devlet Su İşlerine ait lojmanın çevresinde bulunan ağaçların kesilmiş olması da ayrı bir konu. Bu ağaçlar hangi maksat ile kim veya kimler tarafından kesildi? Kozan Barajı çevresinde alınan güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğunun kanıtı olan bu tablo, Devlet Su İşlerini harekete geçirmesi gerekiyor. Sarhoşların. uyuşturucu madde kullananların hatta kadın ticareti yapan insanların mekanı haline gelmiş bu binanın bu pisliklerden bir an önce temizlenmesi gerekiyor.

Vatandaşın malına sahip çıkın

Kozan Barajı'nın görsel güzelliği herkesi büyülüyor. Görsel güzellik arasında var olan bu kötü tablonun bu güzelliğe gölge düşürmemesi gerekiyor. Devletin yani milletin malı olan bu binaya bir an önce el atılması gerekiyor ve çevresindeki güvenlik önlemleri arttırılarak kötü amaçlı kişilerden arındırılması şart.