“Üyelerimize Ahi Evran Kültürü’nü yaşatacağız”

Kozan Marangozlar ve Madeni Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Sami Özbek; “Odamızı esnaf kefalet kooperatifinin gölgesinden kurtaracağız” dedi.

Ocak ayı içinde yapılacak olan Marangozlar ve Madeni Sanatkarlar Odası Başkanlığı için mevcut başkan Üzeyir Öztürk ile birlikte, Sami Özbek’te adaylığını açıkladı. Sami Özbek, yapılacak seçim için çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor. Kozan Ekspres Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Sami Özbek, 1970 yılında Feke Güzpınarı Mahallesi'nde doğduğunu, sağlam karakterli ataerkil bir aile yapısına sahip olduğunu, mutlu, huzurlu, ailesine bağlı iki çocuk babası birey olduğunu dile getirdi.

Kozan Marangozlar ve Madeni Sanatkarlar Odası Başkan Adayı  Sami Özbek, 1990 yılından bu yana Kozan'da esnaflık yaptığını ifade ederek, sosyal hayat içerisinde gerek siyasi gerekse tüzel kişilik olarakta değişik kademelerde görev yaptığını sözlerine ekledi.

Kozan Marangozlar ve Madeni Sanatkarlar Odası’nda birçok eksikliğin olduğunu dile getiren Sami Özbek, bu sorunları çözmek için başkanlığa aday olduğunu belirterek;

“Esnaf ve sanatkar arkadaşların daha iyi yönetilmeye layık olduklarını düşünerek, yaratıcının izni, samimi arkadaşlarımızın desteği ile oda başkanlığına adaylığımı deklare ettim. Allah'ın izniyle yönetimi ele aldığımızda ilk işimizin tasarruf olduğunu, hakkın ve adaletin tecellisi için yönetim anlayışımızı bu çerçeveye oturtacağımızı bilmenizi isterim. Ahi Evran kültürünü tüm esnaf arkadaşlarımın ait olduğu sınıflar için de ülkemizin yetiştirmiş kadrolarından akademisyen ve profesörlerinden gerekli yardımı alarak, esnaf arkadaşlarımızın eğitimi noktasında özel günlerde seminerler ve eğitici programlar düzenleyip, çıraklık okulu ile kol kola çalışma sağlayıp yetişmekte olan bireylerin ahi evran kültürü ışığında onlara yol gösterici, irşat edici amacımız olacaktır” ifadelerini kullandı.

Marangozlar ve Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanlığı’nın Kozan'daki varlığının kendisinin ve arkadaşlarının ortaya çıkması sonucu belli olduğunu ifade eden Sami Özbek, yaklaşık 800 civarında üyesi olan kooperatifi esnaf kredi kooperatifi gölgesinden çıkartıp, onu gerçek ve tüzel kişilere kazandırma amaçlarının olduğunu ifade etti.

Sami Özbek; “Tüm esnaf arkadaşlarımız mutlu ve hüzünlü günlerinde ben ve yöneticilerimizi mutlaka yanlarında görecekler. Yakın zamanda bir fon oluşturup, zor durumda olan esnaf arkadaşlarımıza nakdi yardım noktasında özel çalışmalar yapacağımızı bilmenizi isterim. Ben ve arkadaşlarım bu yönetimin yanlışlarını ve mevcut sorunları istişare ederek sorunların çözümü için gerekli girişim ve projelerle yönetime talip olduğumuzu bilmenizi isterim" dedi.

Sami Özbek, mobilyacı esnafının bir site talebinin olduğunu ve bunun da yapılması gerektiğini ifade etti. Ancak, bu projenin seçime ramak kala değil, daha öncesinden planlı ve projeli bir şekilde yapılması gerektiğinin altını çizdi. Özbek, bir oyun dahi kişi nezdinde kutsal olduğunu dile getirerek; "Oyunuzda,  sizde değerlisiniz. Yakın zaman dilimi içinde sizleri daha güncel bilgilerle bilgilendirip, kutsal olan oyunuzu ben ve ekibimden yana kullanmanızı temenni ederek, hepinize saygı ve muhabbet sunuyorum” dedi.