Anahtar Kelimeler: Demirtaş’ Kozan ziyareti

Vali Demirtaş’ın Kozan ziyareti

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, bir dizi ziyaret için Kozan'a geldi.

 Geçtiğimiz günlerde, 2 defa Kozan ziyaretini iptal eden Adana Valisi Mahmut Demirtaş Kozan ziyaretine Binboğa Bal Kooperatifi ziyareti ile başladı. Kooperatif Başkanı Emrah Zararsız, Binboğa Bal Kooperatifi'nin çalışmaları hakkında Vali Demirtaş'a bilgi verdi. Beraberindeki protokol mensupları ile birlikte Binboğa Bal Kooperatifi imalathanesini gezen Demirtaş, buradaki çalışmalar hakkında Emrah Zararsız’dan bilgi aldı.

Kaymakamlık ziyaret edildi

Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın ziyaretler kapsamında ki ikinci durağı Kozan Kaymakamlığı oldu. Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ı Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam ve Kaymakamlık çalışanları karşıladı. Kaymakam Şafak Gürçam, Kozan'da yapılan çalışmalar hakkında Vali Mahmut Demirtaş’ı bilgilendirdi.

Ticaret Odası ziyaret edildi

Demirtaş ve beraberindeki protokol mensupları Kozan Ticaret Odası başkanı ve yönetim kurulu üyelerini de ziyaret etti. Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir, Kozan'ın gelişmesi konusunda kooperatifleşmenin önemli olduğuna dikkat çekerek, valilik desteği ile Kozan'da narenciye üzerine kooperatifleşmenin olması gerektiğini anlattı. Kooperatifleşme ile narenciye üretimi gerçekleştiren çiftçilerin ürünlerinin değer kazanacağını, pazar bulma noktasında kooperatifn daha etkin bir şekilde çalışma yapabileceğini kaydetti. Vali Mahmut Demirtaş, coğrafi işaretler konusunda Kozan ve bölgesinin önemli derecede çalıştığını ifade ederek, “Adana bölgesindeki coğrafi işaretlerin büyük bir kısmını Kozan değerleri oluşturuyor” dedi.

KOSB Aralık ayı müteşebbis toplantısı gerçekleştirildi

Adana valisi Mahmut Demirtaş başkanlığında, Kozan Organize Sanayi Bölgesi Aralık ayı müteşebbis toplantısı gerçekleştirildi. Kozan Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Fatih Aydın, Kozan Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan çalışmalar hakkında Vali Demirtaş'a bilgi verdi. Organize Sanayi Bölgesi'nin gelişmesi noktasında yapılan çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettirildiğini kaydeden Aydın, sanayicilerin daha etkin bir şekilde Kozan Organize Sanayi Bölgesi’ne gelebilmesi için bütün çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü söyledi.

Şehit Bünyamin Çabuk’un ailesi ziyaret edildi

Yıldırım düşmesi sonucu görevi başında şehadet şerbetini içen Piyade Uzman Onbaşı Bünyamin Çabuk’un ailesini ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş, şehidimizin babası Ünlen Çabuk ile bir süre sohbet etti. Şehitlerin emaneti olan ailelerine her daim sahip çıktıklarını ifade etti. Şehit babası Ünlen Çabuk, Vali Demirtaş'ın kendilerini ziyaret etmesinden dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Anavarza Bal ziyareti

Kozan ziyaretleri kapsamında, Anavarza Bal’ı ziyaret eden Mahmut Demirtaş, Anavarza Bal’da yapılan üretimleri yerinde inceledi. Balın aşama aşama nasıl üretildiğini yerinde inceledi.

Vatandaşlarla sohbet etti

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, vatandaşlarla da sohbet ederek gezisini sürdürdü. Vatandaşlara yakın ilgi gösteren Adana Valisi Mahmut Demirtaş, vatandaşların sorun ve şikayetlerini dinledi. Vatandaşlar Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın kendilerini ziyaret etmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Mahmut Demirtaş, Arıkan Konağı ve yapımı devam eden öğretmen evi inşaatını da yerinde inceledi.

Demirtaş; “Kozan’ı çok sevdiğini, daha önce Kozan ziyaretlerinin başka acil programlardan dolayı iptal edildiğini ifade etti.