Yaralı şahini tedavi ettirip yetkililere teslim etti

Kozan’da Kazım Yıldırım adlı vatandaş tarlada çalışırken sazlıkta bulduğu yaralı şahini kendince tedavi ettikten sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği’ne teslim etti.

 Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Üçler mevkiinde tarlada çalıştığı sırada tarlanın kenarında bulunan deredeki sazlıkta yaralı halde duran şahini gören Yıldırım, yaralı hayvanı hemen ilçe merkezindeki bir veterinere getirerek tedavisini yaptırdı. Duyarlı vatandaş, tedavisini tamamlattığı yaralı şahini daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği’ne haber vererek yetkililere teslim etti. Yıldırım, “Bugün tarlaya gitmiştim üçler mevkiine. Orada çalışırken dere kenarında yaralı halde şahin buldum. Su kenarında sazlığın içerisinde yaralı bir şekilde duruyordu. Önce veterinere vardık oradan ilaç  alarak tedavi etmeye çalıştık. Hayvanın vücudundaki kırığı var ve büyük. Hemen av korumayı aradık. Onlar da geldiler ve onlara yaralı halde bulduğumuz şahini teslim ediyoruz” dedi.

 Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği Personellerinden Emin Arslan’da, “Arkadaşımızın bizi aramasıyla geldik ve yaralı hayvanı aldık. Bu hayvanın tedavisini yapıp tekrar doğaya bırakacağız” diye konuştu.

 Arslan hayvansever vatandaş Kazım Yıldırım’a örnek davranışından dolayı teşekkür etti.