Yeşil, ?Etkin bir şekilde çalışıyoruz?

Kozan Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yeşil, ?Suç ve suçlularla mücadele için etkin bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz? dedi.

Kozan Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yeşil, ?Suç ve suçlularla mücadele için etkin bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz? dedi.

Kozan Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yeşil, Kozan´da görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldi.

Kozan Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yeşil, Cumhuriyet Başsavcılığı olarak suç ve suçlularla etkin bir şekilde mücadele ettiklerini belirtti. Basın mensuplarına son yapılan operasyonlar hakkında bilgi veren Mustafa Yeşil, Kozan´da tarihi eser kaçakçılığı, Fetö ile mücadele, yasadışı bahis operasyonu, tefecilik ve fuhuş operasyonlarının yapılarak bu yönde suça karışmış, suç işlemiş kişi veya kişilerle mücadele edildiğinin altını çizdi.

Göreve geldiği günden bu yana, yani bir buçuk yıldır Kozan´daki suç oranlarının görülür vaziyette aşağı indirildiğini söyleyen Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yeşil, kendisinin asosyal bir insan olduğunu, işten eve evden işe geldiğini, Kozan´daki insanların huzur seviyesinin yüksek seviyelerde tutulması için gecesini gündüzüne katarak çalışma arkadaşlarıyla birlikte mesai harcadıklarını ifade etti.

Cinsel taciz, hırsızlık, fuhuş, uyuşturucu ve buna benzer suçlarda mahkemelerin kesinlikle ama kesinlikle taviz vermediğini, bu tür suçlar işlemiş kişilerin mutlak suretle cezalandırıldığını sözlerine ekleyen Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yeşil, ailelerin çocuklara vereceği eğitiminde önemine dikkat çekti. Eğitimin küçük yaşlarda ailede başladığını ifade eden Yeşil, ?bir çocuğun kendi ayakları üzerinde durabilmesi için ailenin bu konuda daha dikkatli ve duyarlı olması gerekiyor? dedi.

Kozan Adliye Sarayı´nın fiziki imkanlar doğrultusunda yetersiz geldiğini söyleyen Mustafa Yeşil, yeni adliye binasının yapılacağını ancak tasarruf tedbirlerine takıldığını da belirtti.

Kozan Cumhuriyet Başsavcılığı´nca yürütülen soruşturmaların devam edeceğinin sinyalini veren Mustafa Yeşil, ?her kim suça karışmış veya suçlularla işbirliği yapmış ise deliller ortaya konularak bu kişilerin cezalandırılması adaletin bir gereğidir? ifadesini kullandı.

Kozan´da görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile de tanışan Mustafa Yeşil, gazetecilerin çalışma olanaklarının çok zor olduğunu ve Cumhuriyet Başsavcılığı´nın yaptığı soruşturmaların halkın bilmesi kadar gereken bölümünün vatandaşlara doğru bir şekilde ulaştırılmasının gerektiğinide vurgu yaptı.

Mustafa Yeşil, toplantıya katılan bütün gazetecilere çalışmalarında başarılar diledi.

/resimler/2018-12/11/1203468940140.jpg