Yiğenoğlu; ”Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemez”

 

Kozan Kültür ve Dayanışma Platformu Başkanı Faruk Yiğenoğlu yönetim adına yaptığı açıklamada bütün öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

İstanbul'da yaşayan Kozanlıların birlik ve beraberliğin sağlanması amacıyla kurulan Kozan Kültür ve Dayanışma Platformunun başkanlığını yürüten Faruk Yiğenoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Yiğenoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İlk eğitime aile ortamında ve anne kucağında başlayan bireyin okul öncesi eğitimle birlikte tanıştığı öğretmen, onun kişiliğinin oluşmasında da önemli bir yere sahiptir.

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, sabır, hoşgörü ve emek isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. “Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.” vurgusunu yapan Mustafa Kemal Atatürk, öğretmeni “geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusu” olarak tanımlamıştır.

Geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerimizin almış olduğu bu kutsal görevi layıkıyla yerine getireceklerine, genç nesillerin vatan sevgisi ve fikir hürriyetinin birer timsali olarak yetişmeleri için canla başla çalışacaklarına ve ülkemizi hedeflerine, çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıracak öğrencileri yetiştirme yolunda kararlılıkla yürüyeceklerine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, ülkemizin her köşesinde fedakârca çalışarak bu ulvi görevi hakkı ile yerine getiren bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.”