Anahtar Kelimeler: çökmeleri sürücüleri korkutuyor

Yol çökmeleri sürücüleri korkutuyor

Kozan'da 9 kırsal mahalleyi birbirine bağlayan ve Savruk Yaylası’na giden yol üzerinde meydana gelen çökmeler sürücüleri korkutuyor.

Kozan'a bağlı Kuytucak Cami ile Danacılı mevkii arasında kalan kısımda meydana gelen çökmelerden dolayı sürücüler korkulu anlar yaşıyorlar. Özellikle, viraj bölümlerinde bulunan çökmeler dikkat çekerken, aynı yolun 1 yıl önce de bu şekilde olması vatandaşları çileden çıkarıyor.

Geçtiğimiz yıldan bugüne kadar herhangi bir önlem alınmaması bu yolların her geçen gün daha da çökmesine sebep oluyor. Köylü vatandaşlar, belediye yetkililerinin herhangi bir kaza olmadan, birilerinin canı yanmadan veya malı zarar görmeden bu yollar ile ilgili olarak önlem alınmasını istiyorlar. Özellikle, viraj bölümlerinde meydana gelen çökmelerden dolayı sürücülerin çok zor geçiş yaptığını kaydeden vatandaşlar, bu sorunun yaklaşık 1 yıldır devam ettiğini kaydettiler. Büyükşehir Belediyesi ve Kozan Belediyesinin bu çökmeler ile ilgili olarak ivedilikle çözüm bulması gerektiğinin altını çizen vatandaşlar, yaz ayları girdikten sonra bu yolların yaylacılar tarafından da sıklıkla kullanıldığına dikkat çektiler.