Zumbanın kalbi bu kez kelebek çocuklar için attı

Zumbanın kalbi bu kez kelebek çocuklar için attı

Kozan Bilsem İngilizce Öğretmeni, Kozan´ın tek Lisanslı Zumba Eğitmeni olan ve aynı zamanda sosyal medyada @Bukalemine adıyla tanınan Mine Mutlupoyraz, Kozan´da hayır amaçlı spor geleneğini sürdürüyor.

Kozan Bilsem İngilizce Öğretmeni, Kozan´ın  tek Lisanslı Zumba Eğitmeni olan ve aynı zamanda sosyal medyada @Bukalemine adıyla tanınan Mine Mutlupoyraz, Kozan´da hayır amaçlı spor geleneğini sürdürüyor.

Ocak 2017´de özel eğitime ihtiyacı olan çocuklar için düzenlenen ZUMBATHON etkinliği bu hafta da genetik bir hastalık olan  ve halk arasında Kelebek Çocuk Hastalığı olarak bilinen Epidermolysis Bullosa hastaları için Başkanlığını Fulden Uras´ın yaptığı Kelebek Çocuklar Derneği işbirliğiyle gerçekleştirdi.

Kaymakamlık ve İlçe Spor Müdürlüğü desteğiyle gerçekleştirilen bilet satışlı etkinlikte Adana, Mersin ve Gaziantep´ten gelen Zumba eğitmenleri Zin Mine Mutlupoyraz, Zin Gökçen Çatlı Avcı, Zin Metin İlbuğa, Zin Ebru Ceylan, Zin Selma , Zin Ebru Adlı, Zin Eda Adlı, Zin Sibel Erdem, Zin Özgür Uludaş  gönüllü olarak sahne aldılar ve gelen misafirlerle bir buçuk saat boyunca zumba yaparak hem sağlıklı yaşamın önemini vurguladılar hem de Kelebek Çocuk hastalığı konusunda farkındalık yarattılar.

Sponsorluğunu başta POWERGYM Spor Merkezi olmak üzere, Mavi Mağazası, Ayfa Pastanesi, Koztaş, Didem Kozmetik, Hilale Toklu Organizasyon, Döviz Kuyumculuk, Makeup Artıst Meliha Atıcı, Simay Kahvaltıevi, Mem Şef Ayşegül Çevik,, Ekspres Gazetesi ve Kozan Belediyesi´nin üstlendiği etkinliğe Kozan´dan ve il dışından da hayırsever vatandaşlar bilet alarak bağışta bulundular.

Topalanan 9 bin lira bağış Kelebek Çocuklar Derneği´ne aktarılırken akıllarda etkinlikten keyifli sahneler kaldı.

Mine Mutlupoyraz öğretmenimizden fark ve farkındalık yaratan çalışmalarının devamını diliyoruz.