HÜSEYİN ERCİYES


Acı Gerçekler

Yoldaki süs bitkilerini sulama yeteneğini gösteremeyenler, kendilerine sırça köşk yaptırma yeteneğini göstere biliyorlar.


Yoldaki süs bitkilerini sulama yeteneğini gösteremeyenler, kendilerine sırça köşk yaptırma yeteneğini göstere biliyorlar.

40 yıllık Mansurlu Yolunu 18 yıldan bu yana görmezden gelenler, il genelinde en yüksek üye yapma başarısını göstere biliyorlar.

Kozan Devlet Hastanesinde 40 adet doktor açığına kulaklarını tıkayanlar, benim başhekimim olmuyorsa senin başhekimin de olamaz diye biliyorlar.

Bir türlü bitirilemeyen Adana- Kozan Karayolunu seyretmekle yetinenler, yeni yapılan ve kısa sürede yıkılan yolun tadilatının biteceği günün müjdesini vere biliyorlar.

Seçimlerden 6 ay sonra size Kayhan Burnundaki kokuyu koklatmayacağını iddia edenler, Feke, Aladağ ilçelerine 1 yıl içerisinde yaptıklarını Kozan’ın reklam alanlarında boy boy göstermekten  kendilerini maalesef alamıyorlar.

Yukarıda belirttiğim spotları açıklayayım.

Kozan Çevre Yolunda bulunan refüjlerin içerisinde ekili süs bitkileri, Kara yolları 56. Şube Şefliği yetkililerinin beceriksiz ve ilgisizliğinden dolayı göz göre göre kurutuldu. Niye kuruttunuz? Sorusu karşısında “su tankerimiz yok.” Cevabına kendinize sırça köşkler yaptırmadan önce keşke 1 su tankeri kazandırma adına mücadele gösterseydiniz.

40 yıldan bu yana türküsünü söylediğimiz Mansurlu Yolu’na kulaklarını tıkayan Ak Parti Teşkilatları bölgede gerçekleştirdikleri yeni üyeler sayesinde Adana İl genelinde 1. oldular. İşi doğru gerçekleştiren Ak Parti Teşkilatları övünmekte haklarıdır. Yeni üye kayıtlar ile il genelinde Kozan Teşkilatını 1. yapan Mansurlu Yolu ve çevresindeki kardeşlerimi ayakta alkışlıyorum. Bravo

Bitmeyen Kozan Devlet Hastanesi başhekimlik savaşının birine daha şahitlik yapıyoruz. Kişilerin gidip gelmesi ile çözülmeyecek olan sıkıntıları 5 yaşındaki çocuklar dahi çözdü. Lakin bu çarkın içerisinde bulunan siyasiler çözemedi.

Senin, benim adamım tutumundan kaybetmeye aralıksız devam ediyoruz. Benim adamım olmazsa senin adamında olamaz.  Kim olacak pekâlâ? Sorusuna tek çözüm ithale, hükümetimizin genel politikası ithal ne de olsa. Bu şehrin 40 adamının yapamadığı doğruları ilçeyi tanımayan birinin yapmasını beklemekte ayrı bir gariplik.

Seçimler öncesi Kozan arıtmasını 6 ay içerisinde çözeceğinin sözünü veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar ve ekibi bizim arıtmanın kokusunun üzerine parfüm sıkmaya devam ederken, Kozan’da Feke ve Aladağ ilçelerine yapılan hizmetlerin reklamını yapma mantığını ayrıca takdir ettim. Şimdi Aladağ ilçesine 10 yılda yapılmaya hizmetleri 1 yılda yapan Karalar ve ekibi acaba bizi ne zaman görecekler merak ediyorum.

Acı ama gerçek, maalesef;

Kimi kendi sefasında, kimi yolunu şaşırmış, kimi bizlerin aklı ile dalga geçiyor. En güzeli de biz bunları başımızın tacı yapmaya devam ediyoruz.

Bu durumda ben yanlış düşündüğümü anlıyorum.

Ortaya çıkan gerçekler.

“Toplum nasıl idare edilmeye laikse öyle idare edilir.”