Gözlemci


AKP KOZAN´LA İLGİLİ


AKP´nin Kozan İlçe Başkanlığı adaylığı için adı geçenlere baktığımızda koltuğu dolduramayacak ve ithal pozisyondaki aday adayı isimleri ile nereye varır bu AKP Kozan? Sizlerle paylaşıyorum arkadaşlar Adana´dan getirip ilçenin başına koyduğun adamı AKP´li tanımıyor ki, vatandaş nasıl tanısın? Görüşmek için Kozan´dan birilerini devreyemi sokmak gerekir. Koskoca iktidar partisi Kozan´da, Kozan´ı bilmeyen, Kozan´da nefes almayan insanların yönetmesine karşıyız. Onun için illaki değişim isteniyorsa Kozan´lı Kozan´ı bilen birileri yok, adam bulunamıyorsa mevcut İlçe Başkanı Veli Gelebek devam etsin o zaman en doğrusu bu? Çünkü tüm seçimlerden başarı ile çıkmış bir ilçe başkanıdır kendisi?

İşte bu değişimi dillendirirken de hep TAMER DAĞLI ismini gündeme getirerek yapılıyor. Koskoca AKP MYK Üyesi Tamer Dağlı Kozan´ın havasını, suyunu teneffüs etmeyen insanları bu partinin başına getirmeye kalkarsa kendisine yazık eder vallahi, ona göre hesabını, kitabını iyi yapması gerekir, Tamer Bey karizmayı çizdirmesin.

ALİ YÖRÜGER

Aldığımız duyumlara göre ilçe başkanlığı için adı geçen isimlerden birtanesi de ALİ YÖRÜGER? Partinin kurulduğu günden bu yana AKP içerisinde özveri ile çalışan, tüm kesimlerle iyi ilişkiler kurabilen, sosyal bir kişilik ALİ BEY. Değişimle ilgili, genç kuşağı temsil etmesi itibari ile ilçedeki kriterlere uyan bir isimdir. Ayrıca Necdet ÜnüvarBey´lede yakın ilişki içerisindeolduğu AKP camiası içerisinde bilinmektedir. İyi tanınan bir esnaftır kendisi? Parti içerisinde belediye meclis üyeliği de dahil birçok görevlerde bulunmuştur.

IŞIKLI YOL

Müjde! Yetkililer Işıklı Yol diye bilinen Şehit Hüseyin Soydan Caddesindeki 1000 mt. lik eskimiş ve sağlıksız içme suyu ana borularının yenileriyle değişimine başladılar. Bu caddenin tüm altyapı sorunları, kanalizasyon, yağmur suyu, içme suyu Kozan Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ortak çalışmasıyla tamamlanmaya çalışılıyor. Bu işlemler bittikten sonra sıcak asfaltlaması da yapılarak cadde modern bir görünümekavuşacak. Yani Işıklı Yol o güzel görünümüne tekrardan en kısa zaman da kavuşacak. Yılbaşına kadar da Hastane Kavşağı Projesi de bitmesi dileğiyle?

STRATEJİ

Strateji olarak Recep Tayyip Erdoğan İyi Parti ve Meral Akşener hakkında hiçbir yorum yapmadı ve kurmay heyette hiçbir şekilde konuşmuyorlar. Sebep ise bu yeni partiyi gündemde tutmamak, gündeme getirmemek? ama buzdağının görünen yüzüde öyle söylemiyor. MERAL AKŞENER hem iktidar, hem ana muhalefet ve Milliyetçi Hareket Partisinden oyunu alacaktır. Şuan belirli bir ivmede var zaten , ilçemizde de MHP üyesi bazı tanınan isimlerin partilerinden istifa ettiklerini gözlemliyoruz. Büyük ihtimallede yeni kurulan partide yerlerini alacaklardır. Durum öyle gözüküyor. Cumhurbaşkanı önlemini alacaktır. Şu an itibari ile sadece CHP ve lideri ile tartışmalara giriyor. İzlediğimiz üzere yeni kurulan partiyi ve ekibini muhataba almıyor.

MUSA ÖZTÜRK

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk Bey bu dönem milletvekilli adaylığını düşünüyormuş?Aldığımız duyumlara göre belediye başkanı olmayı düşünmüyormuş. Kulağımıza gelen duyumlar öyle söylüyor. Bekleyip göreceğiz bakalım?

MUSTAFA KANDEMİR

Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir AKP, MYK üyesi ve Adana Milletvekili Tamer Dağlı adına belirleyici bir faktör olarak görev yapıyor. Tamer Dağlı Bey´in Kozan daki eli, ayağı pozisyonunda şu an itibarıyla?