Hüseyin ERCİYES<br>Erciyes`in Kaleminden


Allah’tan Meclis Var

Kozan Belediye Başkanımız Sayın Kazım Özgan’ı görene aşk olsun. Kazım Bey görmek istediklerini dilediği zaman elbette görüyordur.


Lakin vatandaş belediye başkanını meclisten meclise görüyor. Malumunuz onu da ekranlardan, ne desin vatandaş “buna da şükür, hiç göremezsek ne yapardık.”

Meclis demişken malumunuz pandemiden dolayı 3 aydan bu yana meclis toplantıları yapılamıyor idi.

Temmuz Ayı toplantısında yeterli alan olmadığı gerekçesi ile basın mensupları alınmadı. Basın mensuplarının toplantıyı takip etmediğini gören meclis üyeleri maşallah vur patlasın çal oynasın. MHP li Meclis Üyesi Suat Erkan, sokak jargonu ile gerçekleştirdiği konuşmanın sonunda Kazım Özgan’ın göbeğine laf atması seviyenin sıfırlanmasına yol açmıştır. Belediye Başkanı’nın Erkan’a verdiği cevap maalesef yakışıksız, bundan 1 yıl önce “evet” oyu verilen araç alım maddesine neden “hayır” oyu verildi? Henüz bir anlam veremedim. Bu tip tutumlar Kozan halkına olduğu kadar Cumhur ittifakının da kendi kendine verdiği büyük zarar. Kazım Özgan ve ekibi bu tip gelişmeleri kamuoyunu da çok iyi kullanıyorlar. “Hizmet yapmak istiyoruz ama görüyorsunuz, her şeye muhalefetler. Hizmet yaptırmıyorlar. Elimiz kolumuz bağlı” sözleri ile yapmadıkları veya yapamadıkları hizmetlerin sorumluluğunu üzerlerinden kolayca atmalarının yolu açılıyor.

Sokak ağzı ile konuşmak, dün evet dediğinize bugün hayır diyerek, meclisten meclise belediyede görünmek, sürekli mazeretlerin arkasına sığınmakla, kısacası bu tip tutumlar ile sizler kazanmadığınız gibi maalesef bizler KOZAN kaybetmeye devam ediyor.

Atalay Özer ve Ömer Faruk Kaymaz’ın oylamada Cumhur ittifakı cephesinde yer alması da Kazım Özgan’a verilen bir gözdağı mıydı? Acaba;

Başkan Özgan’ın “canlı yayını keselim” cümlesi de gözümden kaçmadı.

Elbette geçmişten alışkanlığı var.

Ömer Faruk Kaymaz Kazım Özgan’dan neden ayrıldı?

Sosyal Demokratlığı ile bilinen Kozan sevdalısı bir isim olan Ömer Faruk Kaymaz’ın Kazım Özgan’dan ayrı düşmesi dünya görüşünden vazgeçerek Kazım Özgan’a maddi manevi destek veren Kaymaz ile Özgan’ın arasına giren karayılan ne?

Ömer Faruk Kaymaz Kazım Özgan ile işçi alma konusunda karşı karşıya geldi mi?

Kaymaz’ın ısrar ile işe aldırmaya çalıştığı bir kişi var mı? Var ise bu isim kim?

Ömer Faruk Kaymaz’ın ideolojilerine ters gelen konular neler dir?

Alaaddin Tıraş söz sahipliği, fikir ve yol ayrımının nedeni mi?

Kaymaz’ın Hadi Özgan paylaşımlarına müdahil olması mı bu ayrılığın sebebi yoksa?

Kaymaz ve Özer’e disiplin yolu görünüyor mu?

Meclis toplantısında grup kararına uymayan CHP’li meclis üyeleri Ömer Faruk Kaymaz’a ve Atalay Özer’e parti grup kararına uymadıkları nedeni ile parti disiplinine sevk edilip edilmeyecekleri CHP mecrasında dillendiriliyor.

Kaymaz’ın partiye döndüğü gün grup kararına uyması büyük cesaret bence.