Gözlemci


ANDIL CADDESİNİ YENİLİYORUZ


Kozan Belediyesinin organizasyonuyla yapılmakta olan Andıl Caddesini yeniliyoruz çalışması gerçekten on numara bir projedir. Hem estetik hem de altyapı açısından çok önem arz ediyordu. Çalışmalar devam ediyor ve sonucunda çok güzel bir çalışmanın meyvelerini alacağız. Genişlenecek yerler genişliyor, Işıklı Yol sonundaki, Çevre Yolunun altındaki dükkânlarda cazibe merkezi olmaya başladılar. Orada yeni bir yerleşim merkezide oluşmaya başladı. Işıklı Yolun bitiminden sonra da yol çalışması devam ediyor.  Yepyeni çalışmalar yapılıyor. Güzel şeyler olmaya devam ediyor. Yeni Yapıcı Konağı, Yiğenoğlu çalışması ve Büyük Caminin altındaki restorasyon çalışmaları meyvesini verdi. Gezip görülecek, estetik olarak on numara diyebileceğimiz yerler ortaya çıktı. Kozan´ımız tarihine sahip çıkıyor.

TEK YÖN UYGULAMASI

Kaymakamımız Şafak Gürçam Bey´in öncülüğünde STK´lar ile ilgili çalışmanın sonucunda tek yön uygulaması kararı alındı. Ve de sonuç olarak Kozan trafiği biraz da olsa nefes aldı. Karşılıklı araçlar, işini halletmek için 10 dakikalığına duranlar, hiç mesele de değil gerçekten trafik nefes aldı. Yollar sessiz sakin, araçların zaman kaybı yok ve trafik su gibi akıp gidiyor. Olması gereken geç kalınmış bir uygulama idi?

HASTANE KAVŞAĞI

Gecikmiş olsa da Hastane Kavşağı Projesi çalışması devam ediyor. Hastaneye giriş çıkış çalışması bitmek üzere, estetik olarak güzel bir çalışma olması bekleniyor.

Büyükşehir ekipleri de hummalı bir çalışma içerisine girmiş bulunmaktadırlar. Dağ, taş demeden ekipler çalışıyor. Göller Yaylası yol çalışması ve genişletme işlemleri bayağı bir yol aldı. Şu an yol çalışmaları Karahamzalı Mevkiinde devam ediyor.

CAZİP MESLEK MUHTARLIK

Şu an sosyal medyada en cazip meslek muhtarlık mesleğidir. Çünkü her mahallede 3-5-8 tane muhtar adayı var. Demokraside bu da çok güzel bir uygulamadır. Zaten şartlarda bunu gerektirir. Ama bir de liyakatli, toplumda karşılığı olan insanların aday olması gerekir diye düşünüyorum. Seviyeleri aşağıya çekmeye gerek yok. Seçilen muhtarlar seçildikleri bölgelerde kaymakam beyi temsil ediyorlar. Onun için girişken, tecrübeli, oturmasını, kalkmasını, istemesini bilen insanlar bu makamlara talip olurlarsa çok isabetli olur.

KTO ? KTB

Kozan Ticaret Odası seçimleri 1 Nisan 2018 Pazar günü yapılacak. 15 yöneticinin seçileceği, 7 tane organ seçiminin olduğu seçimlere sayılı günler kala heyecan dolu bir çalışma var. 4. grup ve 6. grupta adayların bol olduğu bir yarış yapılıyor. Hilmi Baysal Bey´in de önce 4. gruptan listede olacağı söylenmişti. Daha sonra başka gruba yöneldiği söyleniyor. 6. grupta da Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir´in grubu, Hüseyin Erciyes listeyi zorluyor. Netice itibari ile Kozan Ticaret Odası seçimleri sonucunda Mustafa Kandemir yine başkanlığını korur. Durum öyle gözüküyor.

Kozan Ticaret Borsası seçimlerinde mevcut Başkan Mehmet Yağan, Ekrem Şahin ve İdris Çevikalp aday. 2 Nisan 2018 Pazartesi günü yapılacak olan seçimlerde üçlü bir yarışın yapılması bekleniyor.