Özcan ALADAĞ


BAHÇELİ’NİN SİHİRLİ SÖZLERİ

Son dönemlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözleri bir şekilde harfiyen yerine getiriliyor. Bu anlamda sözlerine ben kendi adıma ‘sihirli’ diyorum. Sihirli sözler ile olmayacak şeyler oluyor!


Son dönemlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözleri bir şekilde harfiyen yerine getiriliyor. Bu anlamda sözlerine ben kendi adıma ‘sihirli’ diyorum. Sihirli sözler ile olmayacak şeyler oluyor!

AK Parti ile yol yürüyen ve muhalefet partilerinin ‘küçük ortak’ diye nitelendirdiği MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bütün beklentileri, istekleri, talepleri yerine getiriliyor ve hatta buna yargı dâhil olmak üzere sözlerden sonra herkes harekete geçmek durumunda kalıyor. Nedeni ise iktidar ortağı olmak…

İktidar ortaklığına bir zarar gelmemesini isteyenlerin yardımı ile Bahçeli bu güç ve kudreti elinde bulunduruyor.

Yakın zamanda yeniden isimleri açıklanarak değişiklik yapılmasına muhtemel gözü ile bakılan bakanlar kurulu da dizayn edilirse ve MHP’ye yakın isimlerden bakan ataması yapılır ise MHP’nin ve Bahçeli’nin değmeyin keyfine diyebiliriz.

Elbette iktidara destek veriliyor ise bu kadar da olsun dediğinizi işitir gibiyim.

Adanalı hemşerileri ile görüşüyorum Sayın Bahçeli’nin. Yıllarını MHP’ye ve Ülkücü Harekete vermiş olan isimler ile son gelişmeler üzerine görüşlerimizi ortaya koyarken onların bazı isteklerinin olduğunu da yaşayarak görüyorum.

Bu istekleri siyasi anlamda istek değil. Adana adına da bir istek değil aslında. Türkiye adına, Türk halkı adına bir istek bu istekler.

Yıllarını Ülkücü Hareket davasına adayan çok yakından bildiğim ve tanıdığım dostlar ile Kozan’da cenaze nedeniyle bir ortamda görüşme fırsatı buldum. Bahçeli ile ilgili olarak ilk talepleri ve istekleri “Sayın Bahçeli çıkıp şu ekonominin düzülmesi adına da bir yerlere mesaj verse. Harekete geçin, düzeltin demiş olsa. Esnafı, tüccarı, çiftçiyi, borçluyu, asgari ücretin altında ezilenleri de bir düşünüp hodri meydan çekse” diyerek söze başladılar.

Bu haklı isteğe ‘halkısınız’ demekle yetinebildim. Biliyorum ki Sayın Bahçeli bu konuda çıkıp bir tek kelam etmeyecek. Bu nedenle daha fazla yorum yapmak da çok doğru olmaz. Hoş, bu istekte bulunan ve temennilerini dile getiren arkadaşlar da tıpkı benim gibi düşünerek ‘böyle bir konuşma yapmaz’ dediler ve ümitsiz olduklarını ifade ettiler.

Sizce bu konularda Sayın Bahçeli ‘emrivaki konuşup bir yerlere mesaj niteliğinde hodri meydan çekecek kadar cesaretli söylemlerde bulunabilir mi?’

Bence bulunabilir ancak bulunmak istemez. Yani o dirayete sahiptir ama bugünkü koşullarda bu ifadelerin altında hükümetin kalacağını düşünerek konuşmak istemez. Siyaset yapar yani bir adet…

Pandemi sonrasında ülkenin ekonomisi çok kötü. Bu kötü durumdan kurtulmanın da çok kolay yolu yok gibi. Sayın Bahçeli’nin himmetine kaldı bütün iş!

Eğer o himmet gerçekleşir ise sihirli sözler ile Bahçeli herkesin hislerine tercüman olursa Ülkücü camiadan gelen insanlar daha çok partilerine sahip çıkacaklardır.

Ben bunu bilir, buna inanırım.

Elçiye zeval olmazmış…

Biz de talepleri dile getirelim istedim. Gerisi Sayın Bahçeli’ye kalmış…