Edibe GÜLNAR


BOŞ İŞLER BAKANI

Ülkemin insanının o kadar boş işler ile uğraştığını görüyorum ki inanın bu insanlar bu boş işlere harcadıkları zamanı doğru kullansalar daha ekonomik düzeyleri artar ve mutlu olurlar. Ama nedense boş işler ile uğraşmak adamların sanatı olmuş.


Ülkemin insanının o kadar boş işler ile uğraştığını görüyorum ki inanın bu insanlar bu boş işlere harcadıkları zamanı doğru kullansalar daha ekonomik düzeyleri artar ve mutlu olurlar. Ama nedense boş işler ile uğraşmak adamların sanatı olmuş.

Açlıktan, sefaletten dolayı avazları çıktıkça bağırırlar ama yine de boş işlerle uğraşmaktan geri kalmazlar. Çünkü boş işler ile uğraşmak damarlarına işlemiştir.

Sosyal medyayı kullanarak vakit geçirmek isteyen bazı aklı evveller öyle boş işlerle uğraşıyorlar ki insanları da birbirlerine düşürmek adına ellerinden geleni yapıyorlar. Kendilerine görev çıkarıp her gördüklerine balıklama atlayarak müdahil oluyorlar. Saçma sapan konuya girerek müdahil oldukları konudan sonra kişileri de rahatsız etmeye başlıyorlar.

Dedim ya, adamların boş işlere bakmaktan başkaca işleri yok!

Parasız kalıp yardım talebinde bulunanı mı ararsınız. Siyaseten herkese akıl verini mi ararsınız. Hatta ombusmanlık yaparak her konuda bilgi sahibi olduklarını yalan yanlış ortaya koyarak kendilerini kabul ettirmek isteyenleri mi ararsınız.

Neticede bu tür insanların yüzünden rahatsız olduğumuz zaman çoğu kez görülmüştür. Silip atmaktan başkaca yapacak bir şey elimizden gelmeyince de ‘geldikleri gibi giderler’ diyerek silip atıyoruz.

Siz siz olun boş işler ile uğraşanlardan uzak kalın. Zamanınızı da harcamayın.

Kendi üzerine vazife çıkaran aklı evvellerden de uzak durun. Ben şahsen öyle yapıyorum.

Yiyecek ekmeği olmayan, ondan bundan beslenen, başkalarının üzerine küfeyi atmış, yalanla dolanla, çarpmayla, çırpmayla işi götüren sahte kabadayı niteliğindeki insanlardan uzak kalın ki başka işlerle uğraşmaya vaktiniz olsun.

Her şeyin sahtesini taklit etmekten geri kalmayanların gerçek yüzlerini öğrenmek tabi ki kolay değil. Onun için dikkat edin.

Son günlerde sosyal medya hesapları üzerinden insanların manevi duygularıyla oynamaya kalkarak engin dağları kendilerinin yarattığını düşünen bazı insanların sayısının artmasından tüm sosyal medya hesabı kullananlar rahatsızdır. Bunu tahmin edebiliyorum.

Size bir tavsiyem olsun ki ‘kafanızı bu tür boş işler bakanlarına takarak üzülmeyin ve dikkate almayın’.

Çünkü sizin boş işler ile uğraşacak zamanınız olmamalıdır.

Bu tür insanlara söyleyeceğiniz tek söz ‘Başka kapıya’ demek olmalıdır.
Huzurla kalın, mutlu olun…