Gözlemci


BÜROKRATLARA


Kozan da görev yapan Büyükşehir ve ilçe bürokratlarına duyurulur. Arkadaşlar hepiniz aynı gemide yolculuk yapıyorsunuz. Görevlerinizden ayrıldınız, büyükşehir ve Kozan Belediyesinde görev yapıyorsunuz, vatandaşların, sizlere oy verenlerin, daha önce aynı partide görev yapmış ağbi ve arkadaşlarınızın telefonlarına bakmamakla elinize bir şey geçmez. Sadece ve sadece ilerleyen günlerde bir yerlere talip olduğunuzda karşınıza bir şekilde çıkar, başkanınıza eksi olarak döner diye düşünüyorum. Aynı gün ve üç beş gün içerisinde de telefonlarına dönemiyorsanız, artık sizin halet-i ruhiyenizi de sokakta tartışmaya açabiliriz. Yani aynı gemide hem batıyorsunuz, hem de batırıyorsunuz. Bu tespitli bir olaydır. Bir kişiyle yapılmış olay değildir. Genel olarak konuşulanlardan bahsediyorum. Herkesin kendisine çekidüzen vermesi gerekiyor. Bir de bu seçimlerde karneye bakacağız, bakalım?

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE

Arkadaşlar Kozan da seçilmiş belediye meclis üyeleri ile ilgili özellikle MHP´li meclis üyelerinin sahalarda gözükmediği duyumlarını alıyoruz. Neden acaba? Oy isterken veya başka ortamlarda göremiyoruz. Acaba bir çok meclis üyesinin gelecek dönem göreve talip değiller mi? Diye düşünelim?

SEÇİM BÜROLARI İLE İLGİLİ

Kozan da tüm partilerin seçim bürosu açmadıkları gerçeğini gördük. Acaba heyecansız bir siyasi mücadele olduğu için mi? Yoksa başka nedenlerle mi bilinmez. Hiçbir parti seçim bürosu açamadı. Çok iddialı Muharrem İnce adına da, Cahit Öztok Bey´de açmadı. Kozan´lı olarak Cahit Bey de önceki dönemdeki performansı da göremedik. Görsel olarak önceki dönemlerde diğer adayların seçilmesine vesile olmuştu. Şu an heyecansız.

HDP- CHP- İP

HDP sözcüsü FOX Tv de açıklama yaptı. 2. turda Muharrem İnce seçilirse onu, Meral Akşener kalırsa HDP destekleyecek diye beyanat verdi. Yani şu demek ki; terör ile ilgili hiçbir açıklama yapılmadığı kadar varmış. Yani CHP + İP + HDP el ele seçimlere giriyorlar. SP dahil? Her şey belli oldu. Seçmen tercihini yapacak artık?

İYİ PARTİ + HDP

İyi Parti seçmeni de kararını verecek. Milliyetçi söylemleri savunanlar, tutup HDP´le beraber hareket eden İyi Parti´ye oy verirken bir daha düşünürler diye düşünüyorum.

SENARYO

Rahmetli Bülent Ecevit´e yapılan senaryo şu an Recep Tayyip Erdoğan´a yapılıyordur. Seçim onun için kaçınılmaz olmuştur. Bankaların pozisyonu belli ekonomiyi çökertmeye çalışıyorlar. Seçimden sonra her şey düzelir diyor, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli?

APOLET MESELESİ

Sonunda Muharrem İnce Bey ? ben apoleti sökmeyecektim, onu emekli edecektim? dedi. Yani çevir gazı yanmasın meselesi mi yaptı.  Çark etmek zorunda mı kaldı?

MÜCADELE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sonuç almak için elinde ne varsa sahaya sürüyor. Meral Akşener´in yol arkadaşı başbakanı Tansu Çiller de İstanbul Yenikapı mitinginde sahaya çıktı ve cumhur ittifakını desteklediğini açıkladı. Sizce ne anlam çıkıyor?

AKP İLÇE BAŞKANI

Kozan AKP İlçe Başkanı mahalle toplantısında bugüne kadar AKP´ye hiç oy vermediğini söylemiş. Arkasından da bunu yayınlayan gazetemize bir sürü tekzip, tazminat davası buna benzer uygulamalarda bulunacağını söylemiş. Yahu demezler mi, söyleyene değil söyletene bak diye? Arkadaşlar gazeteciler duyduğunu yazmak zorunda, gazeteciyi suçlamaya gerek yok. Her şey belgeli zaten söylediysen söylemedim diyeceksin. Başka şeye gerek yok. Doğru olursan daha da yükselirsin, zor bir şey değil?