Özcan ALADAĞ


CHP’LİLERE KOCAİSPİR’DEN HİZMET

Siyasette pek alışık olunmayan görüntüleri görünce insan bazen durup düşünüyor. Bunları da mı yaşayacaktık? Diyerek bazen kendimizi soru sorma ihtiyacı duyuyoruz.


Siyasette pek alışık olunmayan görüntüleri görünce insan bazen durup düşünüyor. Bunları da mı yaşayacaktık? Diyerek bazen kendimizi soru sorma ihtiyacı duyuyoruz.

Siyaseten partinizin dışındaki bir partinin mahalle temsilcisinin, delegesinin ihtiyaçlarını kendi partinizin başka parti olmasına karşın giderir misiniz? Sorusunu sormadan edemeyeceğim. Hani hep söylerler ya belediye başkanları. ‘Yakamdaki parti rozetimi çıkararak hizmet ediyorum’ diye.

Söylerler ama siyasetçiler söylemlerinin arkasında durmazlar. Sözleri sadece söylemekle kalır. Hatta ellerinden imkan gelse başka partili insanları görmezlikten gelirler.

Lakin Yüreğir Belediyesi’nde ve Başkanı olan Sayın Fatih Kocaispir’de ben böyle çelişkili durumu görmeyerek aksine başka partili insanlara kendi partilerinin belediyesinin yapmadığını yaparak onların sevgisini kazandıklarını görüyorum.

Yavuzlar Mahallesi’nde CHP’nin delegesi olan ve her zaman işlettiği kahvehanesini partisinin seçim bürosu haline getiren bir arkadaşın kahvehanesinin yan tarafını insanların faydalanması amacıyla düzenleyerek üzerini de örtmek yöntemiyle kışın yağmurdan, yazın ise sıcaklardan koruyacak hale getirmesine şahitlik ettim.

Hatta bu CHP’nin delegesi olan arkadaşın Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar’dan hiçbir hizmet görmediğini, seçimden önce kahvehaneyi CHP’nin seçim bürosu gibi kullanıp bugün selam dahi vermediklerini her ortamda dile getirdiğini bilerek bu hizmeti yapabildi Sayın Kocaispir.

Elbette mahalledeki insanlar şimdi bu kahvehane işleten arkadaşa “Zeydan Başkanın yapamadı, Kocaispir yaptı. Artık AK Parti’ye geçersin” diyerek de şaka yaptıkları bir ortamda gerçekleşti bu hizmet.

Yapılan hizmet CHP’li kahvehane işleten kişiye değil tabi ki…

Mahalle halkı yararlanıyor bu hizmetten. Bilerek, isteyerek CHP’li bir işletmeciye bu hizmeti götürmeyebilirdi Kocaispir.
Bence bu davranışı ile puan kazandı. Kaldı ki partili ayrımı yapmadan telefonla kim arar ise arasın dönüp yanıt verip sorununu çözmeye çalışması da ayrı bir güzellik Fatih Kocaispir açısından bu yaşananlar.

Umarım böyle de davranmaya devam eder. Büyükşehir Belediyesi yolu da halkın nazarında açılmaya başladı. Partisi nasıl davranır bilemem ama Kocaispir Büyükşehir için bütün barikatları aşarak ilerliyor.

Yolu açık olsun ne diyelim.

X

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NDEN ANINDA GÖRÜNTÜ

 

Dün bir okuyucumuzdan gelen uyarı ile Çukurova Belediyesi’nin sorumluluk alanına giren Kahraman Olgaç Satranç Parkı’yla ilgili bir yazı kaleme almıştım.

Okuyucumuz pandemi nedeniyle parkın bakımının yapılmadığını ve parkın pislik içinde olduğunu ifade ediyordu. Elbette benim parkı kontrol etme imkânım yok. Konuyu yetkili arkadaşların dikkatine iletmek amacıyla uyarıda bulunmuştuk.

Çukurova halkı biraz daha bu konuda temkinli olmalı bence. Ne istediklerini inanın anlamaz oldum. Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürü arkadaşımız ile görüşüp parkın son haline ait fotoğrafları gönderdiğinde parkın bakımsız olduğunu beyan eden okuyucumuz ile ortadaki hakikatin hiç uyuşmadığı gerçeği ile karşılaştım. Buna da insan olarak üzüldüm elbette.

İnsanların ne istediklerini de anlamakta zorluk çekmeye başladım.

En nihayetinde Çukurova Belediyesi’nin Park ve Bahçeler Müdürü ile görüşmemin ardından parkın son durumuna ait fotoğraflar ile her ikaz ve uyarıda bulunanın gözleminin doğru olmadığını da böylelikle anlamış olduk.

Parkın bakımı da sürekli olarak yapılan ve aslında tertemiz denilecek kadar da bakımlı olan park nedeniyle de yetkililere buradan teşekkür etmeyi borç biliyorum.

Anında konuyla ilgilenip küçük birkaç eksikliği abartılı bir şekilde dile getiren sakinleri de yine mutlu edecek çalışma içinde olmaları beni sevindirdi. Teşekkürler…