Emrah TUNÇ


DEMİRSPORDA HESAPLAR TERS DÜZ


Adana Demirspor, Giresun deplasmanında çok büyük yara aldı.  10 haftadır kaybetmeyen Demirspor 10 haftadır kazanamayan Giresun´a kaybetti. Kaybedilen sadece üç puan değildi. Ligin son iki haftasına girerken ligin alt sıralarının da şekli bu maçla değişti. Spor Toto 1. Ligden düşen üç takım belli oldu. Elâzığ ve Afyon da Karabük´ün ardından düşen iki takım oldu.

Eskişehir Adanaspor Giresun gibi takımlar, Demirspor´un bu mağlubiyeti ile ligde kalmaları kesinleşti. Giresun- Adana Demirspor maçı ligin alt sıralarını böylesine etkilerken, playoff hesapları yapan takımların da sıra ve durumlarını da değiştirdi.

Gazi şehir, Osmanlı, Altınordu, Ümraniye kalan 2 haftada puan kaybetmezlerse Demirspor´un iki maçı kazanması da bir şe ifade etmeyecek. İki hafta önce Playoffun en güçlü adayıyken şimdi rakiplerin maçlarına bağlandı Demirspor´un kaderi. Bütün hesaplar tersine döndü. Şimdi içeride Balıkesir maçı var. Takım son haftalarda oynadığı oyunla galibiyet garantisi de vermemeye başladı. Cezalar ve sakatlıklar kadro istikrarının da sağlanmasına engel.

Kadro demişken Adil´in direk kadroya konup oynatılmasını doğru muydu? Talha sakat mı cezalı mı ya da teknik ekibin oyun planında Adil´ e yer varken Talha´ya nasıl yer olmaz?

Son iki hafta kalmışken teknik ekibi eleştirmenin kimseye bir faydası olmayabilir ama iyi giderken de kötü giderken de teknik direktör Ümit Özat´ın yaptığı bütün açıklamalar birleştirici ya da moral verici değildi. Ya taraftar ya da futbolcular inceden de olsa hedef alınarak yaptı basın açıklamalarını

Bir gün Pote´ye ve onu sevenlere gönderme yaptı. Bir gün ?´kaybedince herkes hoca olur´´ diye kendini eleştirenlere gönderme yaptı. Adana Demirspor basını da hocanın bu tarz açıklamalarına destek olacak haberler ve yazılar yazdılar Ümit Hoca geldikten bugüne kadar.

Bu sezon Demirspor´da yanlışa yanlış demek yasaklandı gibi. Camianın içinde birçok kişi ve kurum Murat Sancak´ın var olan gücünü kendi güçleri sanıp kafalarına göre hareket etme hakkını kendilerinde gördüler.

Sezon iyi ya da kötü bittiğinde, bu sezonun kırılma noktalarını ve kırılma cümlelerini tek tek yazacağız ve inceleyeceğiz.

Playoff ve şampiyonluk kapınıza adar gelmişken tabi ki arkanızı dönüp gitmek olmaz. Son düdüğe kadar mücadeleyi elden bırakmamak lazım. Taraftar her yıl olduğu gibi yine bu duyguyla girecek son 180 dakikaya. Ama geçen 4 haftada birilerinin bu motivasyonu ve hırsı düşmüş bitmiş gibi. Sahaya sürülen 11, sahaya çıkan oyuncuların mücadele şekli

Umudu yitirmeden ama gelecek sezonun planlarını da şimdiden yapmaya başlayarak haftaya başlamalıyız.

Tüm İslam aleminin de mübarek ramazan ayının hayırlı olmasını diliyorum

Herkese iyi haftalar Saygılar