Gözlemci


DEVLET HASTANESİ OPERASYONU


Evet Devlet Hastanesindeki değişimi biz yaklaşık bir ay önce bu sütunlardan aktarmış, Başhekim,Hastane Müdürü,  yardımcıları ve Başhemşirenin değişeceğini yazmıştık. AKP MYK Üyesi Milletvekili Tamer Dağlı Bey´in böyle bir tasarrufta bulunacağını söylemiştik. Yaklaşık bir ay sonra bu operasyon yapıldı. Başhekim, Hastane Müdürü, Yardımcıları ve Başhemşire değişti. Değişen ekibe de TBMM Sağlık Komisyonu Üyesi Milletvekili Necdet Ünüvar göreve getirmişti.

İYİ PARTİ ANALİZ

Geçen haftaki sayımızda  İyi Parti ile ilgili analizi yaparken, Feke İyi Parti İlçe Başkanının oğlunun Büyükşehir Belediyesin çalıştığının bilgilerini vermiştim. İsim benzerliğinden kaynaklı bir bilgi olduğunu öğrendik. Bu yanlışlığımızı düzelterek özir dileriz.

KAYGAN ZEMİN

Bazı arkadaşlar siyasetle ilgilenmediğini, işlerine güçlerine baktıklarını söylemişler. En güzelini yapıyor arkadaşlar? Bu zeminde siyaset yapmaya kalkmak ıslak zeminde dans etmek gibi bir şey zaten?Kaygan zeminde yapılan siyasetten kalite çıkmaz.

CHP İLÇE KONGRESİ

CHP Kongresi oldu. Başkan ve ekibine hayırlı olsun. Fakat gözüme takıldı, 246 delegeden 144 tanesi oy kullanmaya gelmiş. Gerçi tek listeli gidilen kongrelerde katılım genelde düşük oluyor. Fazla heyecan olmuyor. Sonucu belli bir seçim olduğu için?

ADAY ADAYLARI

CHP Kozan Belediye Başkan Aday Adaylığı için birçok ismin adı geçiyor. CHP de adaylıkla ilgili bir yoğunluk yaşanacağı şimdiden tahmin ediliyor. Kaliteli bir isimle CHP Kozan İlçe Teşkilatı yarışta iddialı bir konuma gelebilir.

STK´LAR

Kozan da odalarda seçim heyecanı başladı. Yılbaşından hemen sonra seçim yarışı var. Kongre tarihleri alındı. Bildiğim kadarı ile Terziler Odası, Fırıncılar Odası, Bakkallar Odasında iki listeli bir yarış olması bekleniyor. Diğer odalarda ise aday olması beklenmiyor. Mevcut başkanlarla seçime gidilecek gibi gözüküyor, görüntü öyle?

GÜZELLİKLER

Şu an Kozan´ımızda en güzel şeylerden bir tanesi iklim, havalar güzel narenciye para ediyor. Çiftçi halinden hoşnut?

Birde Kozan Kaymakamımız Şafak Gürçam Bey halkın arasında vatandaş memnun ve mutlu güzelliklerden bir tanesi de bu olay?  

DUYUMLAR

Aldığımız duyumlara göre ne derece doğru, yanlış bilinmez ama Kozan Belediyesi bünyesinde görev yapan bir tane müdürümüzün ve Kozan da görev yapan genç bir avukatımızın isimleri de Kozan´ımızın yetiştirdiği ve herkes tarafından bilinen bir isim vasıtası ile İyi Parti Genel Merkezine Kozan İlçe Başkanlığı için teklif edildiği fakat kabül görmediğini de aldığımız bilgiler arasında bulunmaktadır.

Ayrıca ilçe başkanlığı beklentisinde bulunan başka bir grubunda gönül küsü olduğu aldığımız duyumlar arasında?