Gözlemci


ERKEN SEÇİM


Evet beklenen son geldi. 24 Haziran 2018 tarihinde Türkiye erken seçime gidiyor. Hayırlı olsun. Reis Bahçeli´ye bu konuyu gündeme getirmesini söyledi. Bahçeli´de gündeme getirdi. Ortalık sallandı. Kendisi sürekli seçimi tarihinde yapacağını söylediği için erken seçim diyemedi ama ittifak ortağına söyletti. Ve Bahçeli´nin verdiği tarihten iki ay öne çekti ve bonus verdi.

Bundan sonra ne mi olur? İyi Parti seçime giremiyor. Çünkü kongreden sonra 6 ay daha geçmesi gerekiyor. O 6 ayda geçmediği için İyi Parti seçime başka bir isim altında gidecek. Artık kim kabul ederse bakacaklar, hesap kitap yapacaklar, kriterler filan bir sürü teferruat, ondan sonra Reisi yerinden indirmeye çalışacaklar. Kutsal ittifak yaparak HDP, CHP, SP ile hazırlanıyorlar zaten?   

BU GÜNE KADAR BAHÇELİ NE DERSE O!

Türkiye´nin siyasi gündemini yine Bahçeli belirledi. Bu yakın tarihteki siyasi seçimlere bakıldığında Bahçeli hep gündemi belirlemiştir. Referandum demiştir. Ama sonuçta bugün olduğu gibi ne dediyse ortaklar tarafından kabul gördü ve uygulandı. Sonuçlarını hep birlikte göreceğiz ve ne kadar isabetli bir karar verilip verilmediğine bakacağız. Şu andan itibaren geri dönüşü yok bu işin. Recep Tayyip Erdoğan zaten stardı vermiş durumda, Afrin, Menbiç dış politika gazıyla seçimlere hazırlanıyor. Hafta sonu kongreleri, mesajlar gırla gidiyor. Reisin en çok zorlanacağı konular Euro, Dolar ve akaryakıt zamları olacaktır. Bu konuda ekonomik olaylara yoğunlaşılması gerekiyor. Seçime kadar Türkiye ekonomisinin güzelleşmesi gerekiyor. Vatandaşın ekonomik yönden rahat nefes alması gerek.