Faruk YİĞENOĞLU


FARUK YİĞENOĞLU YAZDI!!!

BOŞ İŞLER MÜDÜRÜ!


Bugün yaptıklarımıza değinmek isterim. Şöyle ki bizler geçmişten gelen hemşerilik ruhunu bir arada tutma adına uğraşlarımızın bir neticesinde kurmuş olduğumuz platformumuzla ilgilenirken etrafımızdan hem iyi hem de kötü sesler duyulmaktadır. İyi olan sesleri gönlümüzü hoş tutarken daha ileriye gitmede bizlere yardımcı olmaktadır. Kötü seslere değinmek isterim. Eleştiri her zaman başımızın üstünde yeri vardır, eleştiri olmazsa eksik yanlarımızı tamamlayamayız. Lütfen bu konuda ben sizlere sesleniyorum olumsuz ve eksik gördüğünüz yerlerde bizleri uyarınız. Bizlerde gerekeni yapıp en güzel yerlere getirmeye çalışalım.

Gelelim asıl meselemize bizler ne takıntılıyız ne kendimiz için bir şeyler yapıyoruz ne de aklımızda koltuk sevdası var tek derdimiz ?MEMLEKET MESELESİ´. Kozan´ımız son yıllarda gittikçe gerilemekte olup bizler de şikâyet ediyoruz zamanı geldiğinde KARADENİZ ve Doğuluların köylerine kadar dernekleri var diye dile getiriyoruz. Baktığımız zaman böyle yerlerin sözleri daha çok geçmektedir. Birlik ve beraberlik onlarda her daim en önemli sorumluluk olmuştur. Bizlerde öyle değil önceden öyleydi evet son zamanda çıkar meselesi haline geldi, bizlerin de bu nokta da yapmak istediği BÜYÜKŞEHİRLER de KOZAN adını daha güzel duyurmak, anlatmak ve en önemlisi hemşerilik ruhunu artırmaktır.

Bizlere laf atan boş işlerle uğraşanlar diyenlere seslenmek istiyorum. Evet kardeşim biz boş işler müdürüyüz işimiz gücümüz yok bunlarla uğraşmayı seviyoruz. Alınganlık falanda yapmıyoruz. Unutmayın ki boş işler dediğiniz konular memleketin en önde gelen yerleri almak daha iyi sözünün geçmesi anlamına geldiğini hatırlatmak isterim. Trabzon, Giresun Rize´ye baktığın zaman Federasyon haline gelmiş en iyi noktalarda söz sahibiler ve hepsi de bu boş işlerin sayesinde. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde hüküm sürmüşler bizler onların memuru durumundayız. Neden bizlerde yapamayalım ki!

Tek derdimiz oğlum bu olsun, kızım buraya atansın değil hemşerilik ruhu önceliğimiz olsun Ankara da İstanbul´da o kadar güzel yerlerde büyüklerimiz var ki bunların sayılarını artıralım. Bizlere  destek olun ki hep beraber bu dayanışmayı yürütebilelim.

Gelin birlik ve beraberlik içindeki 19 Ekim´de Demiryolları Tesislerinde ki yemeğimize katılım sağlamanızı, tanışıp hasret gidermeyi  zaten sonrasında da isteklerimiz  kendiliğinden gerçekleşeceğine inanıyorum..Yeter ki Platformumuzu yalnız bırakmayın dayanışma içinde olalım.