Hüseyin ERCİYES<br>Erciyes`in Kaleminden


Güzel Teklif

Meclis Üyeleri Ücret Almasın


Göreve geldiği ilk günden bugüne sürekli olarak mağduriyet politikası ile yoluna devam eden Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan topluma yaydığı sinyalde acaba tam olarak ne demek istiyor?

Toplum bu soruya cevap arıyor.

Sayın Özgan ? Bu kadar çok borcun içerisinde kimse benden bir şey beklemesin, arkamda koşanlar iş umutlarını kessinler, atanmışlık gerçeğinin üzerini bu politika ile örterim ben? mi? Demek istiyorsunuz? Anlamış değilim.

Belediyenin ekonomik durumunu adeta gündemden hiç düşürmeyen Sayın Özgan ve ekibine geçtiğimiz olağanüstü meclis toplantısında CHP´ li Ertan Karaoğlu´ndan mantıklı bir öneri geldi.

Karaoğlu özetle ? geldiğimiz ilk günden bu güne para ve sıkıntılar üzerinden politika üretiliyor. İdare, ekonomik sıkıntıları hiç elinden bırakmazken, sayısal üstünlüğe sahip MHP ve Ak Partili meclis üyeleri ise bizleri dışarıda güldürerek, rezil etmeye devam ediyor.

Şayet belediyemiz bu kadar ekonomik sıkıntı içerisinde ise ve meclis bu gerekçe ile başkan yardımcılarının maaşını asgari ücret olarak belirliyorlarsa ayda bir toplanan meclis üyeleri ve katılım sağladıkları komisyon üyelikleri, ayrıca haftada bir toplanan encümen üyelerini de içerisine alarak hakkımız olan ücretleri almayarak belediye ekonomisine destek verelim? diyor.

Şimdi samimiyetin sıcaklığını hissedelim;

Elbette herkes evinin önünü öncelikli süpürsün.

Sayın Özgan ile belediye meclis üyelerinin tepkisi ne olacak? Aybaşındaki meclis toplantısında gerçekleşen oylama ile görülecek.

Mecliste görüşmek üzere.