Hüseyin ERCİYES<br>Erciyes`in Kaleminden


HÜSEYİN ERCİYES YAZDI!!!

Hoşça Kalın Dostça Kalın TYP´de Kalın


Uğrunda yüksek katlarda dayıların arandığı, iğne deliğindeki torpillerin bulunduğu, siyasetin ve siyasetçinin son yıllardaki en büyük kozu haline gelen, art niyetli kart hovardaların avlanma sahası, Cumhur İttifakı taraflarını geren, Ak Partili gençlerin ayaklandığı,  yönetim kurulu üyesi hanım efendinin ?Yazarsanız istifa ederim? tehdidi savurduğu, Tapanlıların doldurulduğu, genel merkezlere şikayetlerin yağdığı, vekillerin 3-5 kontenjan kullandığı, ?Sen kaç üye yaptın benim üyem senin üyeden çok? kavgalarının yaşandığı,  mahalle teşkilatının hanımın çıkmadığı vs?.

?Of sıkıldım?

Sen neymişsin? TYP ( Toplum Yararına Çalışma Programı)

220 kişilik alım için 3.241 kişinin başvurduğu 8 aylık iş, her dönem aynı türküyü söylemekten bıkmayanların yanı sıra dinlemekten bıkmayanların da yaşadığı bir hadise.

TYP´ye girerek evlerine ekmek götürmek isteyen, garibanın adeta kurtuluşu haline gelen program çerçevesinde ilçemizde Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere 180 temizlik, 40 güvenlik personelinin alınacağının duyurulmasının ardından, Kozan Ticaret Odası binasında bulunan İş- Kur Müdürlüğünde başvurular alındı. 220 kişinin alınacağı işe 3.241 kişi başvurdu.

Ben merak etmeden edemiyorum. Özür.

Kozan´da bulunan okullarda toplam kaç hizmetli görev yapıyor? Acaba hangi okulda hizmetli eksikliği yaşanıyor?

Geçici personeller temizlik yapıyorsa işleri temizlik olan hizmetliler ne iş yapacak?

İnanın merak ediyorum.

Konuya dönüş yapalım:

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde gerçekleşen mülakat ile işe alınan 220 kişinin isimleri belirlendi.

Belirlendi belirlenmesine lakin dananın kuyruğu da koptu.

Listelerin açıklanmasının ardından Ak Parti´de kazan kaldıran kaldırana Gençlik Teşkilat Başkanı ve İlçe Başkanının üzerine yürümüş, Gençlik Kolu sosyal medyayı sallamış. Cin fikirli yönetim kurulu yazarsanız istifa ederim diyerek Sayın Bilgili´yi zora sokmuş.  Mahalle teşkilatı başkanı genel merkeze şikayet yağdırmış.

Teşkilat çareyi orman işletmesinde bulmuş. ? Orman işletmesine alım olacak sizinkileri orada çözeceğiz? Yaşanmışların ardından Allah aşkına listede yer alan torpilsiz bir isim var mı? Var ise çıksın lütfen ben varım desin. Kimse afaki sallamasın sağlamasını  yaptım.

İnsanları bu kadar rezil etmeye ne gerek var. Şimdi çağırın 220 adamı direk olarak çalıştırın, yaptığınız sözde mülakata kimse inanmıyor kusura bakmayın.

Ben bu günkü ilçe başkanını veya yönetimini suçlamıyorum. Ben sistemi suçluyorum. Sistem yanlış. Ayrıca bu sistemin kullanım alanları da doğru yerler değil. Adamın olduğu yere adam ver. Kadrolu adam yan gel yat, oh ne ala.

Verin bu insanları ormanlarda yeni dikim alanlarına, verin bu insanları yaşlı bakım hizmetlerine, verin bu insanları tarım alanına o zaman toplum yararını görelim.

Ama yok Milli Eğitim Müdürlüğündeki kadrolu hademeler yan gelip yatmalı, 8 ay süre ile işe alınan yüksek yerlerden özel torpilli sosyetik hanımefendiler ellerini sıcak sudan soğuk suya vurmasın, işe aldırmak yeterli değil masa başı içinde torpil, bu isteklerden idarecilerimiz adeta bıkmış durumdalar.

Ona dokunma ilçe başkanın yakını, ona dokunma teşkilat başkanın yakını, ona dokunma, buna dokunma Allah sizi bildiği gibi yapsın. Bir şey demiyorum.

Bir TYP nin daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bir sonraki TYP de görüşmek dileği ile bu sezona giremeyenler üzülmesinler gelecek döneme daha kuvvetli bir torpil bulursunuz. Bu iş hallolur. Şimdilik hoşça kalın dostça kalın ama siz yine de TYP de kalın nede olsa başka çareniz kalmadı.