Gözlemci


İNCE ADAY DOĞRU SEÇİM


Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP bekledi ve sonunda en doğru kararını verdi. Abdullah Gül, Abdullatif Şener, İlhan Kesici, Ali Babacan derken en başta yapması gereken isime mecburen döndü. Yani fabrika ayarlarına geri dönmek zorunda kaldı. Bence Kılıçdaroğlu Muharrem İnce´yi hiç yapmak istemedi ama özgür özel ismini bile zikrettirdi. Sadece İnce´nin önünü kesmek için ama il başkanları ile yaptığı temayülde de birinci çıktığı söyleniyor. Sayın İnce CHP´yi en iyi temsil edebilecek kapasitede bir hatip. Kitleleri coşturabilen birisidir. CHP geleneğini bilen altı okla yoğrulmuş bir esnaf oğlu. Vatandaşla bire bir diyalog kuran ilgili, bilgili bir reis adayı?

YENİ EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ

Kozan İlçe Emniyet Müdürümüz Uğur Çoban geldiği günden bu yana Kozan ilçemizde farkı fark ettik. Allah´ım esirgesin uyuşturucu, hırsızlık ve en sonunda fuhuş operasyonu ile son iki aya damga vurdu. Adana´dan ekiplerle beraber Kozan içi ve giriş çıkışlarda operasyon yaptırarak milletin huzur içinde yaşamasına vesile oldular. Okul önündeki kontrollerden gerçekten başarı yakalandı. Caydırıcı tedbirler alınması önemli idi. Diyeceğim odur ki Uğur Çoban Müdürümüz geldiği günden itibaren Kozan da ses getirmeye devam ediyor? ayrıca Kozan´daki fuhuş operasyonlarında yakalanan kişilerden bir tanesi öğretmen, bir tanesinin uzman çavuş, bir tanesinin de bir partinin gençlik kolları başkanı olduğunu belirtelim ve yorumları size bırakalım?

ADAY ADAYLARI

Ortalık yangın yeri gibi, aday adayları görücüye çıkıyor.  Bizim önceliğimiz Kozan olduğu için Kozan´dan listeye girecek adaylar bizi bağlıyor, dikkatimizi çekiyor. İktidar partisi Ak Partiden başlarsak MYK Üyesi Tamer Dağlı, Emin Canbolat, Hilmi Baysal, Ferhat Poyraz ilk aklıma gelenler, CHP´den Orhan Toklu, İbrahim Demir, Ömer Faruk Kaymaz, Ertan Karaoğlu MHP ?den Ali Halaman, Cahit Öztok, Hatice Yüce, M. Ali Altıparmak gibi Kozan doğumlu adaylar, İyi Parti´den de İlçe Başkanı Av. Hamza Gültekin, Kurucu Nihal Ağca gibi isimler aday adayı oldular.  Ak Parti´den de Tamer Dağlı´nın biraz daha ön sıralarda yer alabileceği söyleniyor. CHP´den de Kozan´lı bir adayın seçilecek yerde olmayacağı MHP´den ise Ali Halaman ve Cahit Öztok ismi arasında bir tercih yapılabileceği söyleniyor. İyi Parti de ise kadın kotası olayı olursa Nihal Ağca´nın ön taraflarda yer alabileceği söyleniyor. Yani diyeceğim odur ki bir dönemdeki Halit Dağlı, Musa Öztürk ve Ali Halaman üçü de aynı anda milletvekili olmuşlardı. Kozan için bir şanstı. Yine öyle bir durum olur diye iyi dileklerimizi iletiyoruz.

ADAYLIKLAR

Ak Parti´den yedi bin küsür CHP ve MHP iki bin civarı başvuru olduğunu hatta CHP Genel Merkezi 350 civarında başvuru dosyasını da reddettiğini söyledi. İnsanlar bir umutla koşturuyorlar bir kısmı da yerlerini sabitleştirmek, işinde isim yapmak, belediye meclis üyeliği veya belediye başkanlığı gibi müdürlük gibi yerlere çabuk gelmek için de iltyapı oluşturma gayretleri içerisindeler?.