Özcan ALADAĞ <br> Suya Sabuna Dokunur


İNCE’YE SORULAR SORMUŞTUM AMA…

Tarihler 17 Ocak 2020’yi gösterdiğinde ‘İnce’nin yardımcısı Sinan Oğan’ başlıklı bir yazı kaleme alarak Muharrem İnce Beye bazı sorular yöneltmiştim.


Medya Takip Merkezleri tarafından Türkiye genelinde hakkında çıkan tüm haber ve yazıların önüne konulduğunu bizatihi kendisi ifade ettiği için iyi biliyorum ve her gün yazılan yazıları büyük bir titizlikle okuyor.

Ne yazık ki önüne konulan yazıya rağmen Sayın Muharrem İnce kaleme aldığım yazıya yanıt vermedi, veremedi.

Vereceğini de hiç ama hiç sanmıyorum.                                      

***

O tarihte yazdığım yazıda nelere vurgu yapmıştım. Dilerseniz bu yazıya hiç dokunmadan bir kez daha siz kıymetli okuyucularıma hatırlatmak adına tekrar yayınlamak isterim

İşte 17 Ocak 2020 tarihli ‘İnce’nin yardımcısı Sinan Oğan’ isimli yazım.

“MHP’nin içerisinde sesini yüksek tondan söylemesi ve Devlet Bahçeli’ye ‘yanlış yapıyor’ demesi üzerine partiden ihraç edilen Sinan Oğan’ı yakından tanırsınız.

‘MHP’nin öz evladıyım’ diyerek milliyetçi söyleminden hiç uzaklaşmayan Sinan Oğan, katıldığı bir televizyon programında bir açıklamada bulundu. Bu açıklamasını dinleyince nutkum tutuldu!

Belki de benim nutkumun tutulmaması gerekiyordur bilemem. Ama inanın tutuldu!

Sinan Oğan o televizyon programında ‘Eğer Muharrem İnce Cumhurbaşkanı seçilmiş olsaydı ben Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacaktım’ ifadesine gelen cümleleri sarf etti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması için elbette teklifi kabul etmesi gerekiyordu. Sinan Oğan, İnce’den gelen bu teklifi kabul etmediğini belirtip önemli bir gerçeğin altını çizdi.

Muharrem İnce’nin kendisine Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı görevi teklif etmesinin bir onur olduğunu da gururla ifade etti Oğan.

Nutkum niçin tutuldu? Onun da yanıtını vermem gerekiyor. CHP ile MHP arasındaki yakınlık ve uzaklık konusunda ben artık net düşünemez oldum.

Ekmelettin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanı Adayı olduğu dönemde iyi sevişen MHP ile CHP’nin daha sonra birbirlerinin gölgesine kurşun sıkar hale gelmesini hepimiz canlı yaşayarak tanıklık ettik. CHP, MHP’yi ‘AK Parti’nin ortağı’ olarak nitelendirip her açıklamasında hedef aldığı bir gerçek.

Böyle bir ortamda CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, MHP’nin öz evladı Sinan Oğan’a Yardımcılık teklifinde bulunuyor!

Garip gelen ve nutkumun tutulmasına neden olan bu…

Muharrem İnce Bey, katıldığı bir televizyon programında yerel basını ciddi anlamda takip ettiğini ve Türkiye genelinde kendisiyle ilgili çıkan tüm haberleri, köşe yazılarını günlük olarak medya takip merkezinin önüne koyduğunu, kendisinin de güne bunları okuyarak başladığını söyledi.

Demek ki medya takip merkezi aracılığıyla olup bitenleri yakından izliyor.

Kendisiyle ilgili bu önemli açıklamayı yapan Sinan Oğan konusunda sanırım bir açıklama yapma borcu var.

Sinan Oğan’a bu teklifi hangi özelliğinden dolayı götürdü? Cumhurbaşkanı seçilmiş olsaydı, o tarihte kendisine oy verenler Sinan Oğan’ın yardımcısı olmasını kabul etmiş mi olacaklardı? Oy veren seçmenlerine karşı sorumluluğu bu muydu?

Kısacası neden Sinan Oğan?

Bu yanıtı Sayın Muharrem İnce Beyin Basın Bürosu’ndan alabilir isek okuyucularımıza da iletmiş oluruz. Nasıl olsa medya takip merkezi olup bitenleri önlerine getirip koyuyor…”

***

Evet, bu yazıdan sonra bir süre bekledim yanıt gelir mi diye. Maalesef yanılmışım.

Şimdi aynı Muharrem İnce Beyin yeni bir parti kuracağından söz ediliyor. Kamuoyuna yansıyan böyle bir beklenti var. CHP’nin içerisi de fıkır fıkır kaynıyor.

Bakalım Muharrem İnce partiyi kurup genel başkan olur ise Sinan Oğan Genel Başkan Yardımcısı olacak mı?

Olursa hiç şaşırmam…