Gözlemci


İTTİFAK SENARYOLARI


MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli AKP´yi kendi noktasına getirdi. Milli mutabakat cumhur ittifakı derken, seçime girmeden ülke barajını aşarak ve mecliste milletvekili ile temsil edilerek yoluna devam etme başarısını gösteren tek lider? Cumhurbaşkanı bile yüzde 50+1´i düşünerek komisyondan MHP lehine çıkan her şeye tamam demek zorunda kaldı. Devlet Bey Kemal Kılıçdaroğlu Bey´e de mesaj verdi. Biz cumhur ittifakı yaptık sizde cümbüş ittifakı yapın diyerek yollama yaptı. Artı olarakta CHP´yi, İP, HDP, SP ile aynı kulvara oturtmaya çalışmakla kurt bir politikacı olduğunu gösterdi.

HASTANE KAVŞAĞI

Projesini Kozan´lılar olarak çok önemsiyoruz. Artı Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli, Kayseri´liler de çok önemsiyor. Geçişler bir azap oldu. Yağmurlardan sonra işte Mart Ayına girdik. Yılbaşında bitecekti, muhalefete ve aracı olanlara sakız oluyoruz. Bir an önce bu projenin tamamlanması gerekiyor. Yoksa dedikodu kazanı kaynamaya devam ediyor.  İnsanları olup bitecek işler için fazla konuşturmamak gerekir.  

ŞANTİYE

Asfalt ve yama ekibine Allah kolaylıklar versin bu yağmurlardan sonra ortalık delik deşik oldu. Nasıl yetiştirecekler bakalım. Bir an önce yamaların yapılması gerekir.

SP VE DURUŞU

SP Lideri Temel Karamollaoğlu çok farklı bir duruş sergilemeye çalışıyor. Anladığım kadarı ile ya pazarlık yapmak istiyor, ya da AKP ile ittifak yapmayıp CHP ile beraber hareket etmek istiyor gibi görüntü vermeye çalışıyor. Fakat ne yaparsa yapsın SP seçmenini arkasından götürebileceğini zannetmiyorum. İhtimal vermiyorum. SP seçmeni AKP´ye daha yakın her zaman, bir de Erbakan Hoca´nın oğlunun AKP ile anlaştığı söyleniyor. 70 tane ilçede teşkilatlandığı söyleniyor. Aldığımız duyumlar bu yönde. SP ittifakı AKP ile yapmazsa Fatih Erbakan üzerinden SP´yi bölme çalışması başlayacaktır, haberiniz olsun. Boş durmuyorlar.

SÜLEYMAN SOYLU

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu´nun duruşunu tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları destekliyor. Milliyetçi ve vatansever söylemleri ile herkesin gönlünde taht kurdu. PKK lıların korkulu rüyası oldu. Çalışkanlığı ve sempatikliği cesur duruşunu tamamlayan en hükümetin en gözde bakanı durumunda, bunu başka türlü görevden almayıpta trollerin dedikodusu ile mi yiyeceklerini zannediyorlar. Bence Cumhurbaşkanı da, Devlet Bey de Süleyman Soylu Bakanın kellesini vermezler, toplumda da büyük tepkilere yol açar. Kimse bu riske giremez. Süleyman Soylu´nun istikrar için görevine devam etmeli, ülke menfaatleri ve geri adım atmaması yönünden önemlidir.