Özcan ALADAĞ <br> Suya Sabuna Dokunur


KOŞAR ADIM HİZMET

İktidarı muhalefeti hiç fark etmeksizin hizmette kim koşar adım gidiyor ise insanlar o hizmeti verenleri başlarının üzerinde tutuyorlar. Mutlu olan seçmen mutluluğunu kendisine hizmet eden insanları yeniden aynı makama seçerek onure etmelerini de ihmal etmiyorlar.


İktidarı muhalefeti hiç fark etmeksizin hizmette kim koşar adım gidiyor ise insanlar o hizmeti verenleri başlarının üzerinde tutuyorlar. Mutlu olan seçmen mutluluğunu kendisine hizmet eden insanları yeniden aynı makama seçerek onure etmelerini de ihmal etmiyorlar.

Geçmişte bunun yaşanmış çok örneği vardır kentimizde. Aksini yapanlara da ‘eline sağlık’ diyerek seçmen yanıtını veriyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 15 aylık belediye başkanı olan Sayın Zeydan Karalar Bey yukarıda izah etmeye çalıştığım konuyu en iyi bilen, yaşayan belediye başkanıdır. Seyhan’daki hizmetlerinin meyvesi sonucu bugün Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştur, o makamda oturmasının sebeplerinden birisi de Seyhan’daki başarısıdır.

Gelinen noktada Sayın Zeydan Karalar Bey ‘Duraklama’ dönemine girmiştir. Bütün insanların ortak değerlendirmesi ve yorumu odur ki ‘Büyükşehir Belediyesi dönemi Karalar için hiç de iyi geçmeyen bir dönem’ olmuştur 15 aylık süre zarfında.

Bu süreç böyle gider mi? Gider ise ortaya çıkan sonuç ne olur? Bu sorunun yanıtını bugün dilimin döndüğünce kısa ve öz olarak burada yanıtlamak istiyorum.

Sayın Karalar’ın Büyükşehir’i yönetme tarzı ve ortaya çıkan yönetim şekil sonucu eğer bu tempo ile gider ise bu Karalar’ın hanesine eksi olarak yazılır. Bu gidişat böyle devam eder ise bana göre Sayın Karalar ‘Yeniden partisinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olur. Ancak seçim kazanamaz’…

Gördüğüm budur, bildiğim ve inandığım gerçekte budur…

Derler ya ‘dost acı söyler’ diye…

Çarşı Pazar, market, dolmuş tüm yerleri kullanan ve bu kentte insanlar ile yüz yüze görüşüp konuşan bir gazeteci olarak Büyükşehir Belediyesi’ni ve Sayın Karalar’ı ‘koşar adım hizmet’ ürettiği noktasında göremiyorum.

Maalesef durum bu…

Bu konuda yapacak neyi var Sayın Karalar’ın onu bilmiyorum ama acilen zaman geçirmeden vites yükselterek ‘ben Zeydan Karalar olarak’ diye başlayan cümleler ile herkesi mutlu edecek yönetim tarzı ile hizmet üreten başkanlık örneğini ortaya koyması gerekiyor.

Sanırım benim veya bizim gibi insanların gördüklerini Sayın Karalar’ın kendisi de görüyordur. Önlem adına alacağı tedbirleri de kafasında sıralamıştır.

Dün bir siyasetçi dostuma da ifade ettiğim gibi ‘Karalar’ın bu başarısız geçen günleri geride bırakması adına önlem alması gerekiyor. Yoksa Hükümet aynı hükümet, muhalefet meclisi aynı meclis, ekonomisi kötü olan belediye aynı belediye…’

Yani materyallerde değişiklik yok…

Değişiklik yönetme tarzında olacak sanırım. Olması da gereken bu gibi…

İnşallah kısa zamanda tez elden Büyükşehir Belediyesi ve Zeydan Karalar Beyin yönetim şeklinde hizmet adına önemli değişiklikler olur…

Yoksa…

Gerisi bağlar gazali örneği olur…

Benden hatırlatması…

Bu hatırlatmayı ilk kez de yapmadım ama son günlerde Büyükşehir yönetiminde ciddi anlamda bir rehavet görüyorum. Bu gidişat da hiç ama hiç iyi değil…
Nokta…