Faruk YİĞENOĞLU


KOZAN’da NEDEN FESTİVAL YOK!!

Ne var ki o olsun, çalışacak iş buldukta festival kaldı dediğinizi duyar gibiyim. Fakat şehrin gelişimi kendini pazarlamaktan geçer ve bunu da en iyi artık günümüz de FESTİVAL ile yapabiliriz.


Nelerimiz var KUYTUCAK NARI, BUCAK PORTAKALI,TAPAN BIÇAĞI gibi ürünlerimiz MARKA yolunda son adımlara gelirken onların yanında ilçemize özgü sayabileceğimiz eşyalar ve tabii ki tarihimiz.

 

Bir başlangıç yapalım sesimizi duyuralım..Gelin birlik olalım ve şehrimizin kalkınması için ŞAHSİ menfaatlerimizi bir kenara bırakalım.Tek amacımız KOZAN olsun..

A partisi, B  Partisi, C Partisini koyalım bir köşeye derdimiz  biz bunun üstesinden  en iyi şekilde

nasıl gelebiliriz ve neler yapmaya çalışırız olsun.

Bir düşünceyle karşınıza çıkayım Mayısın sonunda KOZAN BAHAR FESTİVALİ olarak koyulalım yola.

29-30-31 Mayıs tarihlerinde şehir için kenetlenelim yeniden.İki gün boyunca şehrimiz de belirlediğimiz en güzel yerde açalım standlarımızı boydan boya sıralayalım ne var ne yok bizlere yakışır şekilde tanıtalım kendimizi dışarıya sonrasında daha güzel olayların bizi bekleyeceğine inanıyorum can-ı gönülden.

Bakın Nisan da PORTAKAL ÇİÇEĞİ,  Eylül ayında  İstanbul da yapılan ADANAFEST,  Ekim de düzenlenen  LEZZET festivallerimiz çoşku içindeydi yine bu sene; biz neden geri kalalım.

Biz iki kişi başladık yola sonra bahsettikçe  beraber hareket edenler ile devam ediyoruz.Bizler sizlerden gelecek fikirlere her daim açığız gelin bir elin nesi var iki elin sesi var atasözünde de denildiği gibi  bizlerde bir olalım KOZAN’ımız için.Örnek olarak düşüncemiz de NAR ÇİÇEĞİ-KOZANFEST-BAL FESTİVALİ gibi isimler çoğaltılabilir.

Biliyorum şimdi diyorsunuz aman ne olacak yapsakta aynı yapmasakta ne değişecek ki Kozan aynı KOZAN!! değil işte hep böyle düşündüğümüz için kayıp ediyoruz bizim fikirlerimizi bizden aldıkları güzel olan ürünlerimizi bizler iyi REKLAM edemediğimiz için hep kaybetmeye de devam edeceğiz.

Bakın bu konuda kendini geliştirenler Dünya ya yayılmaya devam ediyor bunların içinden sadece gördüğümüz ANAVARZA BAL ve BİNBOĞA BAL bizim ürünlerimiz ve  marka yolunda çok iyiler lakin Meyve suyu üretiliyor ama KOZAN’a ait değil bu da ayrı bir gerçek ama şimdi zamanı değil.

 

 Bunları çoğaltmak hep bizim elimizde birbirimizin arkasından iş çevirerek kuyusunu kazanarak değil BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE büyüyebiliriz. Ulu Hakan Abdülhamid Han’ın dediği gibi Birlik ve beraberlikte kuvvet, ayrılıkta, sıkıntı ve felaket vardır.

 

KOZAN’ımızın Kurtuluşuna yakın gelin güzel işler yapalım.Çoşku ve heyacanla kutladığımız eski günleri hatırlayıp geleceğe ışık tutalım..