Faruk YİĞENOĞLU


KOZANLI GELİYOR

KOZANLI dergisi ile yayın hayatına atılmış bulunmaktayım.


KOZANLI dergisi ile yayın hayatına atılmış bulunmaktayım. Dergi adını Kozanlı’nın gerçekten eskide yaşadığı kültürün, yetiştirmiş olduğu siyasetçi ve bürokratın, sanatçının, yazarın, sporcunun geçmişten bugüne hep ön planda olduğunu okuyup araştırarak ve gündelik hayatta karşımıza çıktıkça daha iyi anlayabiliyoruz. Bizde bunu daha aktif hale getirebilme adına dergimizi çıkararak ilk adımımızı atıp ilk sayımızla siz değerli KOZANLI hemşerilerimizin karşısına çıktık.

İlk sayıda belirli bilgilere değinmeye çalıştık elbette bu işi dört dörtlük yapamayabiliriz ama çabalarımız hep bu yönde olma gayretinde olacaktır. Sizlerin de öncülüğünde tarih, kültür, doğa, sanat ve eğitimle KOZANLI da buluşacağız.

Bizlerin bilmediği, öğreneceği çok kıymetli bilgiler vardır gizli saklı köşelerde tozlanmış raflarda gün yüzüne çıkmayı bekleyen bizler bunları doğru haliyle size aktarmanın hevesiyle dergimizi çıkarıp ilerilere taşımanın mutluluğu içindeyiz. Atladıklarımız ya da eksik kaldıklarımız olacak zamanla ama ilk sayıdaki heyecanımızın üstüne katmak için hayırlı olmasını diliyor şimdiden ilgi ve alakanıza çok teşekkür ediyorum.

Allah razı olsun

Saygı ve Selamlarımla