Gözlemci


LİDERLİK


Liderlik adı üzerinde yönetmek, yol göstermek, sonuç almak üzerine kurulu bir terimdir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu vasıfları yerine getiriyor.

Hiçbir belediye başkanı kendikendine bir lider değildir. Reis onları aday gösterdi, onlarda seçim kazandılar. Kendilerini herkül gibi görmeye, ulaşılmaz, erişilmez bir yaratık gibi hissetmeye başladıkları için Reis yeter artık buraya kadar dedi. Çünkü halktan kopmaya protokole sığınmaya başlamışlardı. İnsani duygulardan uzaklaşmaya, rant gerçekleriyle iç içe olmaya başlamışlardı. Farkedildiler. Ve trajik son onlar için başlamış oldu? unutulup gidiyorlar, o şaşalı hayatlar, karşılanmalar, koruma orduları bir anda yok oluveriyor işte hazşn son?

Tayyip Bey süreci çok iyi götürüyor. İstifa ettirilme, bırakma tutacak da yani AKP´nin aritmetik kayıplarını kopartacak bir siyasi çalışma bu belediye başkanlarının istifaları? AKP lideri hiç kimsenin partinin üzerinde olamayacağı gerçeğini ispatlıyor, liderlik dersi veriyor.

CHP ? BİR İYİ BİR DE KÖTÜ YAZI

CHP tüzüğünde bir defa kontenjandan yazılan bir daha ki seçimde ön seçime girmek zorundaymış. CHP İzmir Milletvekili AYTUN ÇIRAY Sayın Kılıçdaroğlu CHP Milletvekili olarak yazmış ve seçilmiş. Adamın ön seçimle, teşkilatla, örgütle işi olmazsa, Fırıldak Kubi diye bir milletvekili vardı. Bu da onun gibi Meral Akşener´in kuracağı partide kurucu üye olmuş. Bu beşinci partisi herhalde, bu tür adamlardan medet uman partilerin işi gerçekten çok zor. Allah yardımcıları olsun. Bir de iyi haber, LEVENT GÖK CHP Grup Başkanvekili, bir daha aday olmayacakmış, gençlerin önünü açmak istiyormuş. Sağolasın Sayın Levent Gök Vekilim keşke herkes sizin gibi olabilse?

MELİH GÖKÇEK

Ne kadar sevmeyeni oluşmuş Melih Gökçek Başkanın 23 yılda çok insanları karşısına almış. Özellikle Hürriyet Gazetesi Yazarı, Kanal D Haber Spikeri Ahmet Hakan ve Cüpbeli Ahmet Hoca!.. zil takıp oynamıkları kaldı da!..

VELİ GELEBEK

AKP İlçe Kongreleri ileri bir tarihe ertelendi de Veli Başkan rahat bir nefes aldı. Aynı Melih Gökçek gibi Veli Başkan´ın da Kozan da değişmesini bekleyen bayağı bir kişiler grubu oluşmuş. Biraz daha beklesinler bakalım.

YENİ PARTİ İLE İLGİLİ

Vallahi yeni partiyi desteklediğini açıklayan ne kadar arkadaşımız varsa hepsi kendisine rol model seçmiş. Önce yeni partinin ilçe başkanlığı diyorlar. Bunların birbirinden haberi yok galiba? eskiden bir partinin milletvekili de partideki tüm yönetim kurulu üyeleri ile tek tek konuşur, hepsine ilçe başkanlığı teklif eder, ondan sonra arkadaşlar bir müddet kendilerini gelinlik kız gibi hissederlermiş?

MUSA ÖZTÜRK   

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk´ ü bir yıl önce yazmıştı. Yine buradan yazıyorum. İsterse AKP, isterse CHP, isterse MHP, isterse yeni parti, kendisi  nereden isterse (aday olmak isterse tabi) aday edilir.  Bazı arkadaşlar sokakta konuşuyor. Bende bildiğim bazı şeyleri buradan paylaşıyorum.

YENİ DÜZENLEMELER

Türkiye´mizde ahlaksızın birisi bir yanlış yapıyor, tüm servis çeken, yolcu çeken şoförlerin üzerine baskı oluşturuluyor. Ahlaksız herzaman ahlaksızdır, hain her zaman haindir, bunu değiştiremezsin. Tertemiz bir işten ekmek yiyen esnafta mimleniyor. Suçlu muamelesi görüyor. Bir orta yol bulunması gerekir, şoför esnafının manen rahatlaması gerekir.

 CAM FİLMİ UYGULAMASI

Daha bir yıl oldu, cam filmi cezaları kesilmiyordu. Bir anda ne oldu da cezalar tekrar yazılmaya başlandı. Yahu içi gözükmeyen simsiyah filmlere kes cezayı? üç parçaya ayır. İçi gözüken, gözükmeyen diye ona göre kes cezayı her gün yasa değiştirme? o işten ekmek yiyen şoför esnaflarının Allah yardımcısı olsun, ne diyelim?