Özcan ALADAĞ <br> Suya Sabuna Dokunur


ÖNDER KAYPAK BAŞKAN YARDIMCISI…

Rahmetli Belediye Meclis Üyesi Güven Kaypak’ın oğlu ve halen Seyhan Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi olan Önder Kaypak belediye başkan yardımcılığı görevine getirildi.


Rahmetli Belediye Meclis Üyesi Güven Kaypak’ın oğlu ve halen Seyhan Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi olan Önder Kaypak belediye başkan yardımcılığı görevine getirildi.

Kendisini öncelikle tebrik etmek istiyorum. Yeni görevi hayırlı ve uğurlu olsun.

Seyhan Belediyesi’nin özellikle CHP tabanında yaşadığı ciddi sıkıntılar vardı. Bu sıkıntılar Zeydan Karalar’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının ardından Seyhan’daki yeni yönetimin taban ile diyaloglarından kaynaklanıyordu. Beklentilerini karşılayamayan CHP’lilerin yeni yönetimden olan şikâyetlerinin belirli noktaya geldiğini herkes gibi biz basın mensupları da görüyorduk, tanıklık ediyorduk.

Sanırım idare, bu sıkıntıları ortadan kaldırmak adına Önder Kaypak’ı başkan yardımcılığı görevine getirildi. Sevgili Önder’in önemli bir görev üstlendiğini düşünüyorum. Yani başkan yardımcılığından daha çok belediye ile CHP parti tabanının kaynaştırma adına bir görev üstlendiğini düşünenlerdenim.

Bu nedenle işinin zor olduğunu belirterek bir kez daha başarı dileğinde bulunuyorum. 

CHP’DEN İSTİFA EDERKEN! 

Son günlerde Adana’da özellikle CHP’deki belirli sıkıntıların giderek dozunun arttığını görüyorum.
Aman dikkat!

Bu tehlike önemsenmeyecek olan bir tehlike değil.

CHP’nin örgütlerindeki yapılanmadan doğan rahatsızlığı partiden istifa ederek ayrılanlar “bu parti belirli kişilerin elinde” diyerek özetliyorlar aslında işin gerçek yüzünü…

Ne kadar doğrudur? Sorusunun sormak bile gerekmiyor. Evet, Adana CHP’de köşe başlarını belirli kişiler eline geçirmişler ve bu üstünlüğü de kendi lehlerinde kullanıyorlar.

Son ilçe başkanlıkları seçimleri öncesinde mahallelerde yazılan delegelerden tutun da il delegelerinin yazımına değin bu üstünlüğü elinde bulunduranlar iş başındaydılar. Ve onların dedikleri oldu…

40 yıl öncesinde de bu böyleydi!

Şaşırdım mı?

Hayır, asla şaşırmadım. Atadan dededen gelen gelenek gibi tüm siyasi partilerdeki işleyişler aynen böyle…

Onun içindir ki belirli bir rakamdan ileri gitmeyerek yerinde sayıyorlar… 

SAYIN KARALAR SİNEKLER CİRİT ATMAYA BAŞLADI

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar kabul etse de, etmese de Adana’da sivrisinekler cirit atmaya başladı.

Son bir haftadır sinekler yüzünden insanlar perişan olmaya başladılar. Özellikle çocuklar yazın bu sıcak günlerinde sivrisinekler yüzünden oldukça rahatsızlar.

Şimdi belediye idaresi sinekle ilgili mücadele yaptıklarını ve belirli bir merhaleyi atlattıklarını söyleyebilirler. Lakin sineğin varlığı bu mücadele ile ne kadar mücadele edildiğini aslında ortaya koyuyor…

Yüreğir’in sineklerden en fazla nasibini aldığını düşünenlerdenim.

Aksini söyleyerek ‘sinek yok’ diyenleri Yüreğir’e davet ediyorum. Bekleriz efendim…

Nasıl sineklerin savaş uçakları gibi inip kalktıklarını yaşayarak görürsünüz…

Sayın Karalar’a buradan bir çağrıda bulunalım. Bu yazı burnumuzdan getirmesin bu sinekler!