Özcan ALADAĞ


ÖNERİLER GÜZEL AMA…

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Kasım ayı meclis oturumları öncesinde meclis üyeleri tarafından bazı öneriler başkanlığa sunulmuş oldu. Meclis üyelerinin görevi bölgesine hizmet getirmek, sorunlarını dile getirip çözüm yolları bulmaktır.


Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Kasım ayı meclis oturumları öncesinde meclis üyeleri tarafından bazı öneriler başkanlığa sunulmuş oldu. Meclis üyelerinin görevi bölgesine hizmet getirmek, sorunlarını dile getirip çözüm yolları bulmaktır.

Bunu da yapmak adına böylesine önemli önerileri veriyorlar.

Önemli diyorum, kendi seçmenleri tarafından istenilen isteklerden oluşuyor bu öneriler aslında.

Sarıçam’ın Çarkıpare Mahallesi’ndeki bir caddeye Azerbaycan Caddesi adının verilmesi önerildi.

Aksagaz’ın Kozan ve İmamoğlu ilçelerinde kazı yapamadıklarına işaret edilip Büyükşehir Belediyesi ile aralarındaki ücret konusundan doğan ihtilaf yüzünden oluşan olumsuzluğun ortadan kaldırılması adına öneri verildi.

Yeni Feke’den gelen bir öneri ile lavanta fidelerinden çiftçi payının alınmaması önerisi geldi meclise.

Bütün bu gündem maddeleri meclisin gündemine alındı. Daha sonra görüşülüp komisyonlara sevk edilecek. Komisyondan gelen teklifler ise mecliste onaylanacak ve hayata geçirilecek.

Aksagaz’ın kazı ücretlerini ödememek noktasındaki 2014 yılındaki meclis kararını gerekçe göstererek ayak sürüme yönteminin önüne geçilmesi adına bir çalışmanın yapılacağını tahmin ediyorum. Kırıp dökülen yere para ödememek demek hukuken de olmaz, ahlaken de…

Aksagaz kaldı ki bu işten para kazanıyor.                                                         

Lavanta fidelerinden çiftçi payının alınmaması konusu da ciddi bir tekliftir. Meclis üyeleri bu konuda duyarlı davranıp teklifi onaylayacaklardır. Buna eminiz.

Kente ait sorunların görüşüldüğü mecliste benim dikkatimi çeken önemli bir konuyu da buradan dile getireceğim Kasım ayı oturumlarına ait…

Meclis üyeleri kendi dünya görüşlerine yakın isimlerin vefat etmeleri halinde o kişilerin isimlerini yaşatmak adına meclise teklif getiriyorlar. Daha önce benim de ısrarla teklif ettiğim üzere Necmettin Erbakan ismini Meclis Üyesi Askeri Dağlı gündeme getirmiş ve bulvara ismi verilmişti.

Son olarak da Recai Mercimek Bey Mesut Yılmaz ismini gündeme getirdi. Mesut Yılmaz’ın ismi de bir yere verilecek.

Adana Milletvekili olarak görev yapan ve vefat eden isimler neden gündeme getirilmez.

Örneğin Hasan Aksoy, Ziyaettin Yağcı gibi isimler…

Bunun da dikkate alınmasında yarar var diyerek düşünüyorum. AK Partili meclis üyelerine buradan bir çağrıda bulunalım. Acilen bu isimlerin bir cadde ve bulvara verilmesi adına tekliflerinizi bekliyorum.

Sayın Zeydan Karalar’dan ricada bulunan AK Partili Kozan Belediye Meclis Üyesi Abdullah Avcı’nın Yassıçalı, Gaziköy yollarının yapılmamasının acilen ortadan kaldırılmasının gerektiğine değinip aynı zamanda Kozan Organize Sanayi Bölgesi Yolu’nun doğalgaz sorunu nedeniyle yapılmayan yolunun da Karalar tarafından gündeme alınmasını kendilerinden rica etmiş olalım…

Her şey Adana için…

Öneriler güzel ama hayata geçirmek lazım. Biz de aracılık yapmış olalım…