Edibe GÜLNAR


REKTÖR TUNCEL VE BIRAKTIĞI İZLENİMLER

Seyhan Kent Konseyi Kadınlar Meclisi olarak Çukurova Üniversitesi Rektörü Sayın Meryem Tuncel Hanımı ziyaret ettik. Kendisine yeni görevinde başarı dileklerinde bulunduk.


Seyhan Kent Konseyi Kadınlar Meclisi olarak Çukurova Üniversitesi Rektörü Sayın Meryem Tuncel Hanımı ziyaret ettik. Kendisine yeni görevinde başarı dileklerinde bulunduk.

8 Mart yaklaşıyor ve Dünya Kadınlar Günü kutlaması yapılacak. Bu nedenle Seyhan Kent Konseyi Kadınlar Meclisi olarak ciddi bir çalışma sürecine girdik. Sayın Rektörümüzü de ziyaret etmeyi düşündük ve biz kadınlar olarak hemcinsimizi ziyaret edip tanışma fırsatı yakaladık.

Öncelikle nazik davranışları ve cana yakın tavırları için kendisine teşekkür etmek isterim. Üniversitede var olan noksanlıkları giderme, üniversiteyi gerek eğitim ve öğretim kalitesi gerekse de hastane hizmetleriyle daha güzel yerlere taşımak adına ciddi bir uğraş verdiğini gördüğümüz Sayın Meryem Tuncel’in kendisinin de aynı üniversiteden mezun olan bir kişi olması aslında bir avantaj Adana adına.

Biz de Seyhan Kent Konseyi Kadınlar Meclisi olarak her daim karşılıklı işbirliği içinde etkinlikler yapabileceğimizi vurguladık. Bu vesile ile bir kez daha görevinde başarılar diliyorum.

Kadınlar hassastır. Duygu yüklüdür. Kadının gücünü Türk toplumu önünde bugüne kadar gösterebilen başarılı Türk kadınlarının daha neler yapabileceğini önümüzdeki süreçte ortaya koyma adına çok çalışmalıyız. Ezilen kadınların elinden tutan yine kadındır. Aydınlık geleceği temin edecek gelecek nesilleri yetiştiren, evin içinde en fazla bu konuda sorumluluk taşıyan kadınlarımızdır.

Siyasi parti ayrımı yapmaksızın, dünya görüşlerine takılmaksızın Seyhan’da daha güzel bir dünya özlemi içinde olan her insana dokunarak, onların yanında olarak, ilçemiz adına kalıcı hizmetlerde payımız olması adına Kadınlar Meclisi olarak hizmet verdiğimizi Sayın Rektör Meryem Tuncel Hanıma aktardığımızda onun da bir kadın olarak bizleri daha iyi anlayıp destek verme adına güzel düşüncelerini ve duygularını aldık. Bundan dolayı da ayrıca mutlu olduk.

İlim yuvasının başında bir kadını görmek bizi ayrıca mutlu etti. Bakalım önümüzdeki süreçte Seyhan Kent Meclisi olarak üniversitemiz ile nasıl bir işbirliği içinde olacağız? Bu güzel dilek ve temenniler nasıl hayata geçecek?

Bu anlamda en kısa zamanda kafa yormak dileğiyle…