Özcan ALADAĞ <br> Suya Sabuna Dokunur


SARIÇAM´DA DOST MECLİSİ KAHVALTISI


?Gönül ne kahve ister ne kahvehane, gönül muhabbet ister kahve bahane´ misali sabah kahvaltısı bahanesi ile Sarıçam Belediyesi´ndeki ?gönül dostlarını´ görme ve birlikte olma fırsatını yakaladık.

Geç oldu ama temiz oldu?

Sarıçam Belediyesi´nin basın bürosundaki arkadaşlarımızın organize ettiği sabah kahvaltısında Şükrü Gedik ve basın bürosundaki meslektaşlarımız ile bir araya geldik.

Gönül isterdi ki Sayın Belediye Başkanı Bilal Uludağ bu toplantıda yer alsın ve 4 yıldır bir araya gelemememizin verdiği eksikliği tamamlayalım! Maalesef olmadı, olamadı?

Çok da takılmıyoruz bu konuya ve Şükrü Gedik´in ?Sarıçam´da ne gibi hizmetler yaptık?´ sorusuna yanıt bulan slayt gösterisi ile Sarıçam´ı dört bir yanı ile tanıma fırsatı buluyoruz.

Sarıçam´a çok yabancı değiliz. İyi bildiğimiz ve hısım akrabalarımızla yakından tanıdığımız Sarıçam´da belediye neler yapmış? Onu da slayt eşliğinde görme imkanına kavuştuk.

Hoş, Sarıçam ile ilgili basın bürosunun hazırladığı bültenlerden yapılan çalışmalardan haberdarız ama hepsini de bir arada görerek hatırlama şerefine nail olduk.

Sunumu dikkatle dinledim, izledim. Sosyal belediyecilik adına verilen hizmetlerin ağırlıklı olduğu hizmet zincirleri arasında yapılan kalıcı eserleri de görme fırsatımız oldu. Bu kadar para ile bütçe ile ancak bu kadar der gibi? ?

Bereket kapısından´ içeriye adım atarak belediyenin binasında dolaşmaya başlayınca her yerde ?Turkuaz renklerin ağırlıklı olduğu´ bir binada dolaşınca ?Hizmetlerin başında da milliyetçilik kokan söylemleri´ görünce hiç şaşırmadım.

MHP´li belediyeye de bu yakışırdı?

Sarıçam´a her şey gelmiş ama bir Sarıçam Kart gelememiş! Seyhan Belediyesi´ne Seyhan Kart´ı yapan firmanın Sarıçam Kart´ı sanırım para yokluğu nedeniyle tamamlayamadığını gördüm ve buna da üzüldüm?

İnşallah Sarıçam Kart´ı da hayata geçirip Sarıçamlı insanlara faydalı olurlar?

Nar festivali, arıcılık sertifikası hizmeti, sünnet şöleni, Çanakkale´ye düzenlenen turlar, günlük 140 haneye toplamda 375 kişiye sıcak yemek, bin 500 kişiye eğitim yardımı, 536 cenazeye yılda hizmet, 56 bin kişiye iftar yemeği, kış aylarında çorba, yaz aylarında limonata dağıtımı, engellilere hizmet, budama kursu?

Devam edip giden sosyal ve kültürel belediyecilik hizmetleri?

Bütün bu hizmetleri görüp izlerken elbette Sarıçam´ı ilgilendiren imar konularında yaşanan sıkıntıları da gündeme getirmek istedik.

Maalesef konu ile ilgili bilgi sahibi olmayan arkadaşlarımızın bu sorularımıza yanıt vermesi mümkün değildi. Bu yanıt haklarını baki tutarak dost meclisinde güzel bir kahvaltının ardından kahvemizi de yudumlayarak Sarıçam Belediyesi´nden ve dostlarımızdan izin isteyerek gazetemize döndük.

Temsil ve ağırlama güzeldi, sunum ise çok fazla teferruata girilmiş olmasına karşın gayet de yeterli bir anlatım ile akıllarda kalacak şekilde izah edilmişti. Daha ne isteyebilirdik?

Şükrü Gedik ve Sarıçam Belediyesi´nin tüm basın bürosu çalışanlarına bu güzel kahvaltı için teşekkür ederiz. Bilal Uludağ başkanın basın kuruluşları ile olan diyaloglarındaki eksikliği ?gönül dostları´ olan arkadaşlarımız böylelikle kapatmış oldular?

Ellerinize sağlık diyelim bu güzel gün için?