HÜSEYİN ERCİYES


Serhan Gültekin Neyin Peşinde?

Bundan bir sürse önce Deva Partisi İlçe Başkanlığına atanan Serhan Gültekin’in bölge koordinatörlüğüne atanacağı iddia edildi.


Bundan bir sürse önce Deva Partisi İlçe Başkanlığına atanan Serhan Gültekin’in bölge koordinatörlüğüne atanacağı iddia edildi.

İl başkanı tarafından Kozan İlçe Başkanlığına atanan Gültekin’in Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli, İmamoğlu, Aladağ ve Sarıçam koordinatörlüğüne genç İlçe Başkanı Serhan Gültekin’in gözünü diktiği siyasi kulislerin sıcak gelişmesi.

2 hafta önce Kozan İlçe Başkanlığı görevine atanan Serhan Gültekin’in yönetim kurulu listesi beklendiği bu günlerde koordinatörlük iddiaları Gültekin hem ilçe başkanı hem de il koordinatörlüğümü yapacak? Sorusunu her ne kadar akla getirse de Deva Partisi tüzüğü gereği Gültekin 2 görevde de aynı anda bulunamıyor.

Tüzük ortada “2 görevde aynı anda bulunamıyorsun.”

Bu gerçek ile birlikte Gültekin ilçe başkanlığını bırakıp il koordinatörlüğüne geçeceği iddiaları ağırlık basan taraf olarak ifade ediliyor.

Serhan Gültekin il koordinatörü olur ise Deva Partisi İlçe Başkanı kim olacak? sorusuna cevap aranıyor.

Emekli Okul Müdürü Güngör Avan ismi siyasi kulislerde sıkça konuşulan kişi, Gültekin’in bölge koordinatörlüğüne atanması bana uzak bir ihtimal olarak gelmiyor. İl başkanı ile olan sıkı ve yakın ilişkisi kilidi açabilir.

Deva Partisindeki iç hareketlilik ne zaman sona erer bilinmez lakin yukarıda belirttiğim iddiaları Serhan Gültekin’in çıkıp açıklığa kavuşturması şart.

Reklamın iyisi kötüsü olmaz diyorsan. Bu yaklaşım ileride sancı çekmenize neden ola bilme ihtimali yüksek bilesiniz.